Niedziela Świętej Trójcy - 30 maja 2010 r.

1. Informujemy, że w ubiegłą niedzielę na pomoc dla powodzian, do puszek zebrano 11 845 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś po wszystkich Mszach św. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, będzie zbiórka do puszek na leczenie i zakup protez kończyn dla dzieci w naszej Diecezji.

3. Dziś po Mszy św. o godz.16:00 i po nabożeństwie majowym, w naszym kościele, Szkolne Koło Biblijno -Teatralne przy Zespole Szkół im. M.C. Skłodowskiej wystawi sztukę: „Ks. Jerzy Popiełuszko - zło dobrem zwyciężaj" / z okazji zbliżającej się beatyfikacji/. Serdecznie  zapraszamy.

4. O godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów z pielgrzymki parafialnej do Lourdes.  Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

5. Jutro w liturgii święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej ostatnie nabożeństwo majowe.

6. We wtorek , 1 czerwca, Międzynarodowy Dzień Dziecka. Rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe.   Nabożeństwa czerwcowe będą  odprawiane: w niedziele - po Mszy św. o godz. 16:00, a w dni powszednie -  po Mszy św. wieczornej.

7. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym serdecznie zaprasza wszystkich parafian na spotkanie z P. Zygmuntem Szczepańskim, we wtorek 1czerwca,  w naszym kościele, po Mszy Świętej wieczornej. Pan Zygmunt Szczepański jest charyzmatykiem posługującym modlitwą o uzdrowienie. Jego życie i posługa to piękne świadectwo żywej i autentycznej wiary i relacji z Chrystusem. Swoje doświadczenia opisuje w książce „Raport z modlitwy o uzdrowienie". Serdecznie zapraszamy na spotkanie. Będzie również możliwość zakupienia jego książki.

8. Zapraszamy na festyn z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, do Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego, przy ul. Budowlanej, w godz. 13:00 - 17:30. Dokładniejsze informacje na plakatach.

9. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała.  Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30., 8.00, 9.30., 11.00 /bez kazania/ i o godz.18.00.    Po Mszy św. o godz.11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy - trasa jak  w ubiegłym roku. Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu, Mszę św. odprawi i udzieli specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego ks. Łukasz Sikorski, który w naszej parafii odbywał praktykę akolicką. Do udziału w procesji zapraszamy wiernych, wszystkie zespoły parafialne,  dzieci, które  w tym roku przystąpiły do I Komunii św. / w strojach komunijnych./, a także dzieci rocznicowe.

10. W czasie oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

11. W piątek 4 czerwca przypada I-szy piątek miesiąca. Kapłani będą odwiedzać chorych od godz. 9:00.

12. W przyszłą niedzielę, 6 czerwca, jak słyszeliśmy, w Warszawie odbędzie się beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki. W zakrystii można wziąć karty wstępu na Plac Piłsudskiego w Warszawie.

13. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Jest to zbiórka ogólnopolska.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.