III Niedziela Wielkanocna - 18 kwietnia 2010 r.

1. Biskupi polscy zebrani w dniach 8-9 marca 2010 r. na Konferencji Episkopatu Polski zaprosili wszystkich kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich do przeżywania Trzeciej Niedzieli Wielkanocnej jako Niedzieli Biblijnej. Hasło tegorocznych obchodów Tygodnia Biblijnego od 18 do 24 kwietnia nawiązuje do Roku Kapłańskiego i brzmi: „Patrzmy na Jezusa - miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana". Celem jest ukazanie, że tajemnica zbawienia odsłania się w Jezusie i tylko za pośrednictwem Pisma Świętego, które Go objawia.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 spotkanie osób należących do Wspólnoty „Wiara i Światło".

3. Również dziś o godz.17:00 na plebanii Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci planowanym w najbliższym czasie.

4. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na budowę kościoła w Wólce Mińskiej.

5. W najbliższy wtorek Ks. Proboszcz nie będzie miał dyżuru w kancelarii parafialnej.

6. W piątek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika - głównego patrona Polski. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

7. W dniu 24 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Muzycznej I Stopnia w Mińsku Mazowieckim odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Eweliny Sokół będącej od 5 lat w śpiączce. Na koncert serdecznie zaprasza szkolne koło wolontariatu „Iskierka Nadziei" przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Maz.

8. W przyszłą niedzielę 25 kwietnia w naszej parafii na Mszy Św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Św.

Program przygotowań do tej uroczystości jest następujący:

PRÓBA GENERALNA - 21. kwietnia (środa) godz. 18.40;
SPOWIEDŹ:

? 23. kwietnia (piątek):

godzina 16.30 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy 3e, oraz ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 1;

godzina 17.00 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klas 3b i 3d;
godzina 17.20 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy 3c;
godzina 17.30 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6;

? 24. kwietnia (sobota):

godzina 9.00 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klas 3f i 3g;
godzina 9.20 - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z klasy 3a;
Rodziców i inne osoby zapraszamy do spowiedzi w innym czasie.

9. Również w przyszłą niedzielę 25 kwietnia Ks. Marek obchodzi swoje imieniny. Z tej racji zapraszamy wszystkich na Mszę Św. w intencji solenizanta o godz. 12.30.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.