XXViII Niedziela Zwykła - 03 października 2010 r.

1. Dziś I. Niedziela miesiąca.

Po Mszy św. o godz. 12:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Po procesji spotkanie wspólnoty "Wiara i Światło".

2. Dziś rozpoczyna się w całej Polsce 66. "Tydzień Miłosierdzia". W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „ Czyńcie, jak Ja Wam uczyniłem". Rokroczne obchody Tygodnia Miłosierdzia to nie tylko okazja do podziękowania za charytatywną pracę Kościoła, za trud tysięcy pracowników, wolontariuszy i darczyńców. Celem obchodów jest również uwrażliwianie wiernych, w tym dzieci i młodzieży, na potrzeby bliźnich: ludzi ubogich, chorych, samotnych i cierpiących. Tradycyjnie Tydzień Miłosierdzia jest także okazją do dzielenia się miłością poprzez organizowanie kwest i zbiórek darów materialnych.

3. Dziś o godz. 17:00 Nabożeństwo Różańcowe, a na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają być chrzczone w najbliższym czasie.

4. Jutro o godz. 19:00, w salce na plebanii rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

5. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe będą odprawianie zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy.

6. Kandydaci do Bierzmowania , w celu uzupełnienia swoich danych i ustalenia spotkań formacyjnych zgłaszają się do Ks. Pawła.

7. Corocznie, w niedzielę poprzedzającą 16 października, rocznicę wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, organizowany jest Dzień Papieski. Jest to szczególna forma wdzięczności Janowi Pawłowi II za katechezę jego życia i nauczania, za chrześcijańską miłość, odwagę, pokorę i mądrość, którymi dzielił się z ludźmi.

Tegoroczny X Dzień Papieski 10 X 2010 r. obchodzony będzie pod hasłem : „Jan Paweł II - odwaga świętości". Podczas Dnia Papieskiego odbywają się liczne koncerty, spotkania, konferencje poświęcone myśli Jana Pawła II. Przed kościołem będą zbierane pieniądze na fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży.

8. Ruch Światło- Życie Diecezji Warszawsko - Praskiej, zaprasza na Samochodową Randkę Małżeńską. Zapraszają małżeństwa do spędzenia miłego wieczoru we dwoje, najpierw w kinie, a następnie przy audycji radiowej tworzonej przy aktywnym udziale radiosłuchaczy. Dokładniejsze informacje na plakatach i stronie internetowej: www.randkamalzenska.pl