XXIX Niedziela Zwykła - 17 października 2010 r.

1. Dziś o godz.17:00 na plebanii Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci planowanym w najbliższym czasie.

2. W najbliższym tygodniu, w dniach 18-23 października 2010, przeprowadzone zostaną badania religijności mieszkańców naszej Diecezji. Badania mają na celu poznanie stanu wiary, wiedzy religijnej oraz postaw moralnych.
Do wybranych losowo osób przyjdą ankieterzy Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.
Prosimy o życzliwe ich przyjęcie oraz o szczere odpowiedzi.

3. W poniedziałek 18 października 2010 r. o godz. 12. 00 w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta Pontyfikalna Za Ojczyznę pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa - Prymasa Seniora z udziałem zaproszonych gości: Władz Miasta Mińska Mazowieckiego, Ministrów, Wiceministrów, Posłów, Senatorów, Oficerów Wojska Polskiego, Pani Prezydentowej Karoliny Kaczorowskiej oraz Rodzin Katyńskich.
Po Mszy Świętej o 13.30 na Starym Rynku przed kościołem, przy Pomniku nastąpi uroczyste przekazanie Sztandaru Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.
W dalszej części uroczystości odbędzie się:
-nadanie imienia ś.p. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego - skwerowi, na którym w 1999 roku miało miejsce spotkanie Pana Prezydenta z kombatantami i mieszkańcami Mińska Mazowieckiego,
-odsłonięcia tablicy upamiętniającej ś.p. Pana Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego,
-osłonięcia Pomnika Pamięci Ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

4. W tym roku po raz pierwszy obchodzimy liturgiczne wspomnienie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika, beatyfikowanego w Warszawie dnia 6 czerwca br.. Na dzień liturgicznego wspomnienia wyznaczono 19 października - dzień narodzin dla nieba nowego Błogosławionego.
Staraniem Ks. Proboszcza zostały sprowadzone do naszej parafii Relikwie Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki.
Uroczyste nabożeństwo z litanią do Bł. Ks. Jerzego i ucałowaniem relikwii będzie odprawiona w liturgiczne wspomnienie Bł. Męczennika we wtorek 19.10.2010 po Mszy św. o godz. 18.00

5. W kancelarii parafialnej przyjmujemy w tygodniu na wypominki za zmarłych:
a) jednorazowe - czytane 1 listopada na cmentarzu o godz. 12.30 lub 2 listopada o godz. 17.00 w kościele.
b) roczne - czytane w niedziele przed Mszą Św. o godz. 12.30.
c) Msza listopadowa - odprawiana codziennie przez cały miesiąc o godz. 8.00 w kościele, a 1 listopada o godz. 13.15 na cmentarzu.

6. W najbliższy wtorek Ks. Proboszcz nie będzie miał dyżuru w kancelarii parafialnej.

7. Zebrania dla rodziców dzieci z klas II przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się na plebanii w następujących terminach:

Dnia 21.10.2010r.(czwartek):
o godz.17.00 ze Szkoły Podst. nr 2 klasy II a, II b i II c.
o godz. 17.45 ze Szkoły Podstawowej nr 2 klasy II d, II e, II f, II g
o godz. 18.30 ze Szkoły Podstawowej z Niedziałki, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej Salezjanów.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać niedzielę misyjną. Taca przeznaczona będzie na potrzeby misji.

9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów z pielgrzymki parafialnej do Lwowa. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.