V Niedziela Wielkiego Postu - 21 marca 2010 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie na ręce dyrekcji szkół w naszej parafii i dla grona pedagogicznego za włączenie się i opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji.

Dziękujemy również za liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pojednania.

W czasie Rekolekcji rozdaliśmy ponad 35 tysięcy Komunii św.

2. Dziś o 12:30 w naszym kościele będzie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji Święta 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Po Mszy św. będzie inscenizacja dekoracji sztandaru pułkowego przez Marszałka Józefa Piłsudskiego (przed Pomnikiem Niepodległości).

3. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauka pasyjną i procesja wewnątrz kościoła.

4. Natomiast po Mszy św. wieczornej, w naszym kościele będzie koncert STABAT MATER, w wykonaniu wielu śpiewaków. Serdecznie zapraszamy.

Dokładniejsze informacje na plakatach.

5. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, a po południu o 18:00 i 20:00. W tym dniu przypada 18. rocznica erygowania Diecezji Warszawsko-Praskiej i 23. rocznica sakry Biskupa Stanisława Kędziory. Ks. Biskupa polecamy modlitwom parafian.

6. W najbliższy piątek 26 marca tradycyjnie po Mszy św. wieczornej rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta. Będzie to trasa od naszego kościoła ulicą Ogrodową, Kościelną i powrót do kościoła. Wcześniej będą Drogi Krzyżowe o godz.16:00 i 17:00 - dla dzieci.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień - NIEDZIELA PALMOWA. W palmy można będzie zaopatrzyć się przed kościołem. Ofiary uzyskane przeznaczone będą dla BIELANEK na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego.

8. Do puszki przy KRZYŻU WIELKOPOSTNYM można składać ofiary na kwiaty do GROBU PANA JEZUSA.

9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do LOURDES, proszone są o dokonanie reszty opłaty.

10. Dziś o godz.17:00 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w najbliższym czasie.