XXXI Niedziela Zwykła - 31 października 2010 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. pod chórem przyjmujemy na wypominki za zmarłych:

a) jednorazowe - czytane 1 listopada na cmentarzu o godz. 12:30 lub 2 listopada o godz. 17:00 w kościele.

b) roczne - czytane w niedziele przed Mszą Św. o godz. 12:30.

c) Msza listopadowa - odprawiana codziennie przez cały miesiąc o godz. 8:00 w kościele, a 1 listopada o godz. 13:30 na cmentarzu.

2. Jutro 1 listopada przypada UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

Msze św. w kościele będą odprawiane o godz.: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, i 18.00.

O godz. 12.30 od bramy cmentarnej rozpocznie się procesja po cmentarzu połączona z czytaniem wypominek jednorazowych.

Około godz. 13.30., na cmentarzu rozpocznie się Msza św. za zmarłych.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

3. We wtorek 2 listopada, przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH.

Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:00 i 18:00.

Po Mszy św. o godz.16:00 w kościele Nabożeństwo Żałobne za zmarłych /5 stacji/, połączone z czytaniem wypominek jednorazowych . We wtorek kancelaria parafialna nieczynna.

4. Przypominamy, że w dniu 2 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę i odmówić tam Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary, będąc w stanie Łaski Uświęcającej. Natomiast dniach od 1 do 8 listopada włącznie, codziennie można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy / choćby myślnie/.

Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

5. W tym tygodniu przypada I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w piątek od godz. 9:00.

6. W sobotę 13 listopada planowana jest pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę ze szczególną intencją pamięci o naszych zmarłych, prosząc o Łaskę Miłosierdzia dla nich. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.