IV Niedziela Wielkiego Postu - 03 kwietnia 2011 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Będą trwały do środy włącznie.

2. Dla dorosłych nauki o 6:30, 8:00, 18:30 i 20:00. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych. Serdecznie zapraszamy do sakramentu pojednania, aby jak najwięcej osób pojednało się z Chrystusem.

3. Dziś o godz.17:00 Gorzkie Żale z nauka pasyjną i procesja wewnątrz kościoła. Nie będzie procesji po Mszy św. o 12:30.

4. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą same przybyć do kościoła, aby pojednać się z Panem Bogiem. Kapłani będą odwiedzać tych chorych w najbliższą sobotę od godz. 9:00. Dotyczy to osób nie odwiedzanych w I-szy piątek miesiąca.

5. W oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Chrystusa pomyślmy o tych z naszej parafii, których sytuacja materialna jest bardzo trudna.

Wzorem lat ubiegłych, już dzisiaj, przed kościołem, można wylosować rodzinę i przygotować dla niej paczkę. Serdecznie prosimy parafian o włączenie się w to dzieło. Razem możemy sprawić, że czas Świąt Wielkanocnych będzie dla nich radosny. Jak powiedział patron Caritas - św. Brat Albert - Złote to będą ręce w niebie, które wyciągnęły się dla drugiego człowieka.

Jeżeli ktoś zna potrzebującą rodzinę, może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.

W kościele wystawiono kosz, w którym można składać trwałe produkty spożywcze, które także zostaną przeznaczone na paczki świąteczne.

W ramach „Jałmużny Wielkopostnej" Parafialny Zespól Caritas rozdaje skarbonki, aby swe wyrzeczenia, własną drobną ofiarę przeznaczyć na wsparcie osób starszych i chorych, które często cierpią w samotności i potrzebują naszej opieki i modlitwy. Szczególnie zachęcamy do tego dzieci.

Życzymy owocnego, przeżycia Wielkiego Postu, aby był to czas naszego osobistego nawrócenia, a wszystkim, którzy wspierają Parafialny Zespół Caritas składamy serdeczne Bóg Zapłać!

6. W następnym tygodniu rozpoczną się próby dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy I. Komunii św.

11 kwietnia /w poniedziałek / o godz. 18.50 - próba ustawienia dla dziewczynek

12 kwietnia /we wtorek / o godz. 18.50 - próba ustawienia dla chłopców.

Obecność dzieci na próbie obowiązkowa.

7. Informujemy z wielką radością, że nasz parafianin Tomasz Władysław Chruścik, syn Tadeusza i Aliny, dnia 15 maja b.r. ma przyjąć święcenia diakonatu. Kleryka Tomka polecamy modlitwom naszych parafian.

8. Prasa katolicka - ulotka