VII Niedziela Zwykła - 19 luty 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym Msza św. o godz. 16:00 będzie odprawiona w języku łacińskim.

2. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę samolotową do Rzymu i innych miast włoskich w kwietniu b.r.. Dokładniejsze informacje w gablotach ogłoszeniowych i u ks. Proboszcza. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę , proszone są o opłacenie wyjazdu.

3. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz Parafia p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim zapraszają na koncert wokalno - instrumentalny:
„ Wiara Nadzieja i ..." autorstwa Marka Ałaszewskiego w wykonaniu Chóru Kameralnego MTM, chóru „ Cantate Domino", „Unplugged Orchestra" pod dyrekcją Michała Śmigielskiego.
Zapraszamy dziś na godz. 17:00.
Patronat nad koncertem objął Burmistrz Miasta p. Marcin Jakubowski

4. W najbliższą środę - Popielec. Rozpoczynamy Wielki Post.
Msze św., z posypaniem głów popiołem, będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 9:30, a po południu o 16:00, 18:00 i 20:00.
Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły - wstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych i jeden posiłek do syta.
W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
5. W każdy piątek Wielkiego Postu:
+ o godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego z Mszą Święta.
+ ok. godz. 16:00 - Droga Krzyżowa z udziałem dorosłych.
+ o godz. 17:00 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
+ o godz. 18:00 - Msza Święta.
+ o godz. 19:00 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych
W każdą niedzielę Wielkiego Postu:
+ o godz. 17:15 - Gorzkie Żale z wystawieniem N. Sakramentu, nauką pasyjną i procesją.
6. Dziś w godzinach 10:00 - 16:00, w Komendzie Hufca ZHP przy ul. Kościelnej 3można zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego, w celu ratowania życia ludziom chorym na białaczkę. Dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie ogłoszeniowej przed kościołem.

7. Kończymy wizytę duszpasterską: poniedziałek 20.02.2012 r. od godz. 16:00 - ul. 1 PLM 5 /nowy blok - 4 księży/. Osoby, których nie było w czasie „kolędy", a chciałyby wspólnie pomodlić się , proszone są o ustalenie terminu wizyty w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. W poniedziałek 27 lutego b.r. o godz. 19:00 rozpocznie się w naszej parafii tzw. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i piątki o godz. 19:00 w sali nr 1 na plebanii. „Kurs" obejmuje cykl 10 spotkań. Zapisy NARZECZONYCH na pierwszym spotkaniu.

9. Są wolne intencje mszalne w tym tygodniu. Można zamawiać je w zakrystii lub kancelarii.