II Niedziela Wielkiego Postu - 04 marca 2012 r.

1. Dziś przypada I-sza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wewnątrz kościoła na Gorzkich Żalach o godz. 17:15. Zapraszamy zespoły parafialne do udziału w procesji.

2. Również dzisiaj o godz.17:00 na plebanii Katecheza Chrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci planowanym w najbliższym czasie.

3. Przypominamy, że:

W każdą niedzielę Wielkiego Postu:

• godz. 17:15 - Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją. Zapraszamy więc dziś na pierwsze Gorzkie Żale .

W każdy piątek Wielkiego Postu:

• godz. 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego z Mszą Święta.
• godz. 16:00 - Droga Krzyżowa z udziałem dorosłych.
• godz. 17:00 - Droga Krzyżowa z udziałem dzieci.
• godz. 18:00 - Msza Święta.
• godz. 19:00 - Droga Krzyżowa z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych

4. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła. Tylko za styczeń rachunek wyniósł ok. 5 500 zł.

5. Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

6. Są wolne intencje mszalne w tym tygodniu. Osoby zainteresowane, proszone są o zgłoszenie się dziś do zakrystii lub w tygodniu do kancelarii. Jest również możliwość zamówienia w tym roku Mszy św. gregoriańskiej.

7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Rzymu proszone są o opłacenie wyjazdu .

8. Papież Benedykt XVI powiedział: Post, jałmużna i modlitwa niech pomagają nam otwierać serca na owoce paschalnego dzieła Chrystusa. Zbliża się Wielkanoc. Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał, wśród najuboższych, paczki świąteczne. W kościele został wystawiony kosz na trwałe produkty spożywcze i skarbona na ofiary pieniężne. W przyszłą niedzielę będzie można wylosować potrzebującą rodzinę czy osobę i zrobić dla niej paczkę. Tylko dzięki zaangażowaniu i ofiarności parafian nikt nie pozostanie bez pomocy. Można także potrzebującą rodzinę lub osobę zgłosić. Wszystkim, którzy nas wspierają składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących i Parafialnego Zespołu Caritas!

9. Prasa katolicka - ulotka.