IV Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii. Będą trwały do środy włącznie.

2. Dla dorosłych nauki o 6:30, 8:00, 18:30 i 20:00. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby jak najwięcej osób pojednało się z Chrystusem.

3. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą same przybyć do kościoła, aby pojednać się z Panem Bogiem. Kapłani będą odwiedzać tych chorych w piątek 30 marca od godz. 9:00. Dotyczy to osób nie odwiedzanych w I. piątek miesiąca.

4. Dziś o godz. 16:00 Msza św. odprawiana będzie w języku łacińskim.

5. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją wewnątrz kościoła.

6. O godz. 17:00 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić swoje dzieci w najbliższym czasie.

7. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N.M. Panny. O godz. 18:30 Msza św. zbiorowa. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

8. Domowy Kościół /gałąź Ruchu Światło-Życie/ zaprasza na „RANDKĘ MAŁŻEŃSKĄ" do Miejskiej Szkoły Artystycznej przy ul. Armii Ludowej w dniu 25 marca o godz. 16:00. Szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem.

9. Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza parafia zapraszają na koncert muzyki wielkopostnej " Passio Christi conforta me" w dniu 25 marca o g.19:00 w wykonaniu Mińskiego Chóru Kameralnego oraz Chóru " Immo Pectore" ze Świdnika.
Dyrygują: Tomasz Zalewski i Bogdan Lipiński

10. Zapraszamy na obchody ŚWIĘTA 7. PUŁKU UŁANÓW LUBELSKICH w dniu 25 marca. Dokładny plan obchodów tego święta wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

11. Do puszki przy KRZYŻU WIELKOPOSTNYM można składać ofiary na kwiaty do GROBU PANA JEZUSA.

12. W kościele został wystawiony kosz, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze i skarbona na wielkopostne ofiary pieniężne. Pod chórem Caritas rozprowadza paschaliki - świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym z naszej parafii.
Można też wylosować potrzebującą rodzinę albo osobę i zrobić dla niej paczkę oraz dowiedzieć się jak przekazać na Caritas 1% ze swojego podatku.
Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom.
Wszystkim, którzy nas wspierają składamy serdeczne Bóg zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, darczyńców i Parafialnego Zespołu Caritas.

13. Jest możliwość zamówienia Mszy św. Gregoriańskiej / po wakacjach/.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę na opłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła.

15. Prasa katolicka - ulotka