V Niedziela Wielkiego Postu - 25 marca 2012 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie na ręce dyrekcji szkół w naszej parafii i dla grona pedagogicznego za włączenie się i opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji. Dziękujemy również za liczny udział w rekolekcjach i skorzystanie z Sakramentu Pojednania. Ojciec Wiesław składa serdeczne „BÓG ZAPŁAĆ" za modlitwy i ofiary złożone na potrzeby zakonu.

2. Zapraszamy na obchody ŚWIĘTA 7. PUŁKU UŁANÓW LUBELSKICH. Msza św. o godz. 12:30. Dokładny plan obchodów tego święta wywieszony jest w gablotach ogłoszeniowych.

3. O godz.17:15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją

4. Zapraszamy na koncert muzyki wielkopostnej " Passio Christi conforta me". Koncert w naszym kościele dziś o g.19:00 w wykonaniu Mińskiego Chóru Kameralnego oraz chóru " Immo Pectore" ze Świdnika.
Dyrygują: p. Tomasz Zalewski i p. Bogdan Lipiński.

5. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
/ W niedziele Wielkiego Postu nie obchodzi się innych uroczystości w liturgii/. Msze św. będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.

6. Prosimy zgłaszać osoby, które nie mogą same przybyć do kościoła, aby pojednać się z Panem Bogiem. Kapłani będą odwiedzać tych chorych w najbliższy piątek 30 marca od godz. 9:00. Dotyczy to osób nie odwiedzanych w I. piątek miesiąca.

7. W najbliższy piątek, 30 marca, tradycyjnie po Mszy św. wieczornej rozpocznie się DROGA KRZYŻOWA ulicami naszego miasta : od naszego kościoła ulicą Ogrodową, Kościelną i powrót do kościoła. Będzie to jedyna DROGA KRZYŻOWA w ten piątek.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielki Tydzień - NIEDZIELA PALMOWA. W palmy można będzie zaopatrzyć się przed kościołem. Ofiary uzyskane przeznaczone będą dla dziewcząt ze SŁUŻBY LITURGICZNEJ na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego.

9. W kościele został wystawiony kosz, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze i skarbona na wielkopostne ofiary pieniężne. Na zewnątrz kościoła Caritas rozprowadza paschaliki - świece wielkanocne. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym z naszej parafii.
Można też wylosować potrzebującą rodzinę albo osobę i zrobić dla niej paczkę oraz dowiedzieć się jak przekazać na Caritas 1% ze swojego podatku.

10. Do puszki przy KRZYŻU WIELKOPOSTNYM można składać ofiary na kwiaty do GROBU PANA JEZUSA.

11. Prasa katolicka - ulotka