XII Niedziela Zwykła

Przypominamy że Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane są po Mszy Świętej wieczornej.

Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, wolontariusze Caritas zbierają ofiary na rzecz seniorów. W naszym mieście mieszka ich około siedmiu tysięcy. Wielu z nich wymaga różnego rodzaju pomocy i wsparcia. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na działania na rzecz Domu Dziennego Pobytu dla osób  starszych Caritas diecezji Warszawsko Praskiej, oraz podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne, Bóg zapłać! Niech okazane dobro powróci do każdego stokrotnie Bóg zapłać.

W poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela który jest patronem naszego miasta. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, i 18.00. W kościele św. Jana Chrzciciela odpust parafialny. Msza Święta odpustowa o godz. 19.00 w intencji mieszkańców Mińska Mazowieckiego

Zgodnie z tradycją naszej parafii dziś po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Ofiary złożonych przy tej okazji, będą przeznaczone m.in. na kupno pojazdów dla misjonarzy za pośrednictwem organizacji Miva Polska.

Za tydzień od chórem będzie możliwość złożenia ofiary na Telewizje Trwam i Radio Maryja. Ostatnio przekazaliśmy prawie 5 tys. zł.

Pielgrzymka do Portugalii Porto, Braga Santiago de Compostela, Fatima Lizbona w terminie 24.04 – 01.05.2025 na 8 dni wylot samolotem. Zapisy u Pani Jadwigi Bartnickiej. Plan pielgrzymki w gablocie. Koszt około 4000.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką a w niej: w tygodniku „Idziemy” artykuły: „ Nie samym chlebem karmi ojciec”, o roli taty mówi Dariusz Cupiał inicjator tato.net. oraz „Przygoda z tatą” Razem na kajaku, ściance wspinaczkowej lub rowerach czemu służą wyprawy ojców z dziećmi? Możemy również przeczytać o zmianach księży w naszej diecezji. Można też nabyć tygodnik „Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Trwajcie w miłości”. Ranna Rosa jest za darmo. Nowy nr Ojca Pio 15zł zaź inne gazety po 3zł.