X Niedziela Zwykła

Witamy serdecznie w naszej wspólnocie ks. Piotra Furmana z Ukrainy, który dziś głosi Słowo Boże i po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał fundusze na ukończenie Kościoła.

Dziękujemy za dar modlitwy tym, którzy uświetnili swoją obecnością dawną oktawę Bożego Ciała uczestnicząc w Nieszpory o Najświętszym Sakramencie. Przypominamy o godnym stroju na Liturgii Eucharystycznej a także, że nie ma mszy św. o godz.16.00

13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Parafia św. Antoniego z Mińska będzie przeżywać odpust. Całej wspólnocie na czele z ks. Proboszczem życzymy obfitych łask Bożych. Zaś w naszej parafii tego dnia§ po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski a po różańcu procesja wokół kościoła.

Spotkanie katechetów w najbliższy piątek 14 czerwca o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

Rodzinne Róże Różańca organizują jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie 29.06.2024r. Wyjazd o godz. 5.00 powrót około 20.00. Zapisy u Pani Agnieszki 608 603 662. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 150zł.

Za tydzień odwiedzi nas ojciec Karmelita Krzysztof Pawłowski, wygłosi do nas słowo Boże a po Mszy św. będzie można nabyć książki i dewocjonalia i złożyć ofiarę na klasztor.

Fundacja „Życie i rodzina” zapraszamy na prezentacje filmu dokumentalnego: „Miało nie żyć”. Naoczni świadkowie mówią o ty, jak wyglądają realia aborcji w polskich szpitalach – jakie są procedury, jak mordowane są dzieci i co dzieje się z tymi, które przeżyją aborcję. Te wstrząsające historie wydarzyły się naprawdę. Opowiadają o nich pracownicy oddziałów ginekologiczno-położniczych, noworodkowych i sal porodowych, którzy osobiście zetknęli się z procederem mordowania dzieci.

Pod chórem można nabyć prasę katolicką a w niej: w tygodniku „Idziemy” m.in. artykuły: „Czy ubiór, w którym przychodzimy do kościoła ma znaczenie?” „Czego powinniśmy unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę w dzień święty.” Można też nabyć tygodnik „Gość Niedzielny”.