IX Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich:

- za ołtarz I – mieszkańcom Niedziałki Drugiej
- za ołtarz II – Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym
- za ołtarz III – Grupie modlitewnej Loretańskiej
- za ołtarz IV – Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim

Dziękujemy Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku. Dziękujemy też Panom: Organiście i Kościelnemu, Siostrze Zakrystiance, Chórowi Parafialnemu na czele z dyrygentem Panem Michałem, Służbie Liturgicznej, Dzieciom sypiącym kwiaty i Bielankom, Dzieciom w strojach pierwszokomunijnych i ich rodzicom, Paniom z Kółek Żywego Różańca, Młodszej i Starszej Służbie Liturgicznej, oraz wszystkim Parafianom i Gościom za czynny udział we Mszy świętej i procesji oraz za dar modlitwy. Dziękujemy za udział pocztów sztandarowych.

Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą dawną oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w następne dni będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, także w niedzielę. Od piątku nieszpory są połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

W czwartek na Mszy Świętej o godz. 18.00, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Piotr Furman, wygłosi Słowo Boże i będzie zbierał fundusze na budowę Kościoła.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej procesja Eucharystyczna. Tego dnia w związku z uroczystością nie ma postu.

W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godzinie 6.30, 7.00, 8.00, i 18.00

Przypominamy o godnym stroju na Liturgii Eucharystycznej.

Dziękujemy dzieciom I Komunijnym i ich rodzicom z ubiegłej soboty za dar ołtarza w wysokości 9500 zł, oraz dzieciom rocznicowym i ich rodzicom za ofiarę 1870 zł na dom katechetyczny. Ofiary na dom katechetyczny z uroczystości Bożego Ciała wyniosły 14.500

Rodzinne Róże Różańca organizują jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium w Gietrzwałdzie 29.06.2024 . Wyjazd o godz. 5.00 powrót około 20.00. Zapisy u Pani Agnieszki 608 603 662. Koszt przejazdu i ubezpieczenia 150zł.

W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuły: „ Zakochani w Panu Jezusie” Postawa adoracji przychodzi jako oczywista konsekwencja wiary, że Eucharystia jest to naprawdę Ciało i Krew Pana Jezusa. - mówi o. Jacek Salij „W Państwie Środka” mało znane dzieje społeczności polskiej w Chinach na przełomie XIX i XX w. „Misja w oku cyklonu” Od śmiercionośnych cyklonów po ekstremalne susze: Madagaskar znalazł się na liście krajów najbardziej narażonych na efekty zmian klimatycznych w 2024 r. Cyklon oznacza tam śmierć, kradzieże i głód.

W tygodniku „Gość Niedzielny” W Hiszpanii ściąganie krzyży kończy się w sądzie. Usuwanie krzyży z przestrzeni publicznej spotyka się w Hiszpanii  ze sprzeciwem  chrześcijańskich prawników. Założona przez nich fundacja skutecznie walczy w sądach z wymierzonymi w ten chrześcijański symbol decyzjami władz.