Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Głównej Mszy  Świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy na zakończenie procesji, oraz Mszy Świętych o godz. 12.30 i 16.00. Ofiary złożone na tace w tym dniu będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i ich przyozdobienie, a także organizacje i uświetnienie uroczystości.

Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą dawną oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w następne dni będą one bezpośrednio po Mszy Św. wieczornej, także w niedzielę. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

Jutro jest dyspensa od pokarmów mięsnych udzielona przez naszego ks. Biskupa.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Zapraszamy do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. Szczególnie zachęcamy do śpiewania litanii oraz odnowieniu praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, opartej na obietnicach przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Jest to także Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy Św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

3 czerwca w poniedziałek o godz. 19.30 w salce domu parafialnego odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci jadących na wakacyjny wyjazd. Organizatorami są starsi ministranci.

Ponieważ zaczynają się upały i wszystkim jest gorąco, nam księżom także, pragniemy przypomnieć, że do kościoła wypada przyjść w godnym stroju, a nie jak na działkę. Pan Bóg szanuje każdego z nas, my uszanujmy Jego.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dlasze ich przynoszenie.

Dziękujemy bardzo wszystkim za dzisiejsze ofiary na okna i drzwi do domu Katechetycznego na  tacę, a także tym którzy indywidualne przynoszą ofiary na dom katechetyczny. Dziękujemy pewnemu małżeństwu i pewnej pani za ofiarę po 100 zł na dom katechetyczny.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku Idziemy” m.in. artykuł: „Zakochani w Panu” – Na czym polega adoracja Najświętszego Sakramentu – wyjaśni o. Jacek Salij. „Prawdziwe czy fałszywe” – Kryteria oceny objawień prywatnych w świetle najnowszych wytycznych Stolicy Apostolskiej – omawia o. Dariusz Kowalczyk. „Powołani do kapłaństwa” – o zaproszeniu dla młodych do pójścia za głosem Bożego powołania – mówi ks. Tomasz Sztajerwaldem, rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.