Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Przypominamy o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. To także dzień Matki. Nasze Mamy polećmy Bogu, aby żywym Bóg błogosławił, a zmarłe wprowadził do swojego Królestwa.

We wtorek, 28 maja wspominamy bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, które będą w naszym kościele.  Główna Msza Święta o godz. 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Nie będzie Mszy Św. na zakończenie procesji przy czwartym ołtarzu i Mszy Św. o godz. 12.30 i 16.00. Ofiary złożone na tace w tym dniu będą przeznaczone na okna i drzwi do domu katechetycznego.

Zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza wszystkie zespoły liturgiczne, do czynnego włączenia się w procesję. W szczególny sposób zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, aby w swoich uroczystych strojach uczestniczyły w procesji. Natomiast mieszkańców ulic, którymi przejdzie procesja prosimy o udekorowanie swoich domów i posesji. Wszystkich kierowców prosimy o usunięcie aut z trasy procesji w trakcie jej trwania. Trasa procesji, jak w ubiegłych latach. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną:

- ołtarz I – mieszkańcy Niedziałki Drugiej z pomocą Starej Niedziałki i OSP Stara Niedziałka

- ołtarz II – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym,

- ołtarz III – Grupa modlitewna Loretańska,

- ołtarz IV – Ochotnicza Straż Pożarna w Mińsku Mazowieckim

Zapraszamy mężczyzn do niesienia w czasie procesji baldachimu i chorągwi. Chętnych zapraszamy po Mszy świętej do zakrystii. Dziękujemy i prosimy o suszone płatki kwiatów na procesję. Od Uroczystości Bożego Ciała przez całą dawną oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z nabożeństwem czerwcowym. W Uroczystość Bożego Ciała i w następne dni będą one bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, także w niedzielę. Od piątku nieszpory będą połączone z Procesją Eucharystyczną wokół kościoła.

W piątek święto Nawiedzenia NMP. Jest dyspensa od pokarmów mięsnych udzielona przez naszego Księdza Biskupa. O godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dzieci przeżywających I Komunię Św. ze szkoły im. Św. Jana Pawła II. A w sobotę o godz. 10.00 rocznica I Komunii Świętej, a o godz. 11.30 I Komunia Święta dzieci z tej szkoły. Dziękujemy dzieciom I Komunijnym w liczbie 65 i ich rodzicom z ubiegłej soboty, za dar ołtarza w wysokości 10500 zł z przeznaczeniem na dom katechetyczny. Dziękujemy też dzieciom rocznicowych w liczbie 40 i ich rodzicom, którzy złożyli ofiarę 2100 zł na dom katechetyczny. Dziękujemy 48 dzieciom ze szkoły z ul. Siennickiej za ofiary na Misje w wysokości 1720 zł.

Ofiary zbierane podczas Mszy Św. rocznicowych i I Komunijnych będą przeznaczone na okna i drzwi do domu katechetycznego.

W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony oddawaniu czci NSPJ. Zapraszamy do kultywowania tradycyjnych form nabożeństwa. Szczególnie zachęcamy do śpiewania litanii oraz odnowieniu praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, opartej na obietnicach przekazanych św. Małgorzacie Marii Alacoque. Jest to także Dzień Dziecka. Będziemy się modlić za dzieci całego świata, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód. O godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy Św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godzinie 12.30 nabożeństwo bez procesji wokół kościoła. Przed kościołem u ministrantów będzie możliwość złożenia ofiary na Świątynie Opatrzności Bożej. O godz. 12.30 Msza Św. za + Ks. Eugeniusza Lewandowskiego w 2 rocz. śmierci i zmarłych z całej rodziny.

W dniach 15-16 czerwca organizowany jest wyjazd do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej na czuwanie ze Świętym O. Pio w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu wywieszonym w gablocie.

Jest już ciepło, dlatego prosimy o przychodzenie do Kościoła w godnym stroju, a nie jak na działkę.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: „Dyskryminacja w Warszawie” – Czym kierował się prezydent Warszawy zakazując symboli religijnych w urzędzie miasta? – analizuje ks. Henryk Zieliński. Matki Pasjonatki” – Macierzyństwa nie da się racjonalnie zareklamować. Ale nic w życiu nie może się równać z przytulonym do serca dzieckiem i wyszeptanym do ucha: „Kocham cię mamo”. „Na obraz Trójcy Świętej” – Co to znaczy, że zostaliśmy stworzeni na obraz Boga w Trójcy Świętej? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk. W tygodniku „Gość Niedzielny”: O zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. „Zapomnijmy już o anegdotach” – O nieprzemijającej wartości nauczania św. Jana Pawła II mówi ks. Paweł Ptasznik. „Cuda dzieją się” – o cudzie beatyfikacyjnym za wstawiennictwem kard. Stefana Wyszyńskiego opowiada s. Nulla Lucyna Garlińska.