Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.  Udziela się odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wszystkim, którzy dzisiaj w kościele uroczyście odśpiewają hymn „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. Zwykłe warunki odpustu to: brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, stan łaski lub spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii świętej,  odmówienie modlitwy np. "Ojcze nasz" i "Zdrowaś Maryjo" w intencjach za które modli się każdego dnia papież.

Dziś o godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, które są sprawowane w tygodniu i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

W najbliższym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

W poniedziałek w Drugi Dzień Zielonych Swiątek, święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych duszpasterzach, a także o wszystkich kapłanach, których spotkaliśmy w swoim życiu. O godz. 17.30 różaniec i Msza Św. Grupy Św. O. Pio. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

W piątek 24 maja o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dzieci przeżywających I Komunię Św. ze szkoły z ul. Dąbrówki i Salezjan. A w sobotę o godz. 10.00 rocznica I Komunii Świętej, a o godz. 11.30 I Komunia Święta dzieci z tych szkół. Dziękujemy dzieciom I Komunijnym w liczbie 77 i ich rodzicom z ubiegłej soboty, za dar ołtarza w wysokości 8600 zł z przeznaczeniem na dom katechetyczny. Dziękujemy też dzieciom rocznicowych w liczbie 61 i ich rodzicom, którzy złożyli ofiarę 2900 zł na dom katechetyczny. Dziękujemy 16 dzieciom ze szkoły Stara Niedziałka 1,5,6 za ofiary na Misje w wysokości 660 zł.

Ofiary zbierane podczas Mszy Św. rocznicowych i I Komunijnych będą przeznaczone na okna i drzwi do domu katechetycznego.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

W dniach 15-16 czerwca organizowany jest wyjazd do Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej na czuwanie ze Świętym O. Pio w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegóły i zapisy pod numerem telefonu wywieszonym w gablocie.

Związku ze zmianą terminu Pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska i Markowej 15 -16 czerwca, są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy naszemu chórowi za uświetnienie Mszy Św. na powitanie relikwii bł. Rodziny Ulmów, a także za czuwanie nocne u św. Antoniego przy relikwiach Grupie Loretańskiej i osobom z adoracji nocnej, która w 3 piątek miesiąca czuwa przy Panu Jezusie w naszej kaplicy adoracyjnej.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Bóg zapłać po raz kolejny pewnej rodzinie z naszej parafii, za ofiarę 1000 zł na dom katechetyczny i jednej osobie za ofiarowanie 100 zł.

Dziś Taca przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie na Tarchominie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Jak rozpoznać swój charyzmat” – Czym różnią się dary Ducha Świętego od charyzmatów i jak rozpoznać u siebie te ostatnie? – odpowiada o. Witold Och. „Boży zadatek” – Jak ukazywać obecność  Ducha Świętego, by otworzyć młodzież na Jego działanie? – pisze ks. prof. Bartosz Adamczewski. „Dla dzieci misyjnych” – Na co konkretnie przeznaczone są środki z dorocznej akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”. W „Gościu Niedzielnym”: „Zacznijcie mnie czcić” – o świętym Andrzeju Boboli, jak to możliwe, że ktoś, o kim pamięć całkiem zaginęła, jest dziś patronem Polski? „Waga zniewagi” – Sejm nie chce zajmować się bluźnierstwami. Za to będzie walczył z „mową nienawiści”. „Kapelani spod Monte Cassino” – Kim byli księża, którzy wspierali żołnierzy w 1944 roku w bitwie o Monte Cassino, a zginęło ich prawie tysiąc.