Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym o. Robert Krawiec z Terliczki kapucyn, Krajowy Koordynator Grup św. O. Pio. Po Mszach Św. będzie rozprowadzał książki o tym wielkim świętym.

Dziś w Parafii Budy Barcząckie o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość koronacji wizerunku MB z Guadalupe z udziałem naszego Ordynariusza Jego Ekscelencji ks. bp Romualda Kamińskiego. Na te uroczystości zaprasza ks. proboszcz Adam Praszczałek.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, które są sprawowane w tygodniu i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

13 maja w poniedziałek, zapraszamy na 1 w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

We wtorek 14 maja święto św. Macieja, Apostoła. O godz. 13.30 w naszym kościele, odbędzie się pogrzeb śp. Feliksy Marii Belkiewicz, która zainicjowała przywrócenie wiernych kopii Dróg Krzyżowych. Marzenie to podjął je syn Pan Jarosław. Dzięki im i innym ofiarodawcom możemy podziwiać i modlić się przy 14 stacjach. Drugi ksiądz będzie modlić się o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców i nagrodę wieczną za zmarłych fundatorów.

Tego również dnia przyjadą do kościoła św. Antoniego w Mińsku Maz. relikwie bł. Rodziny Ulmów. O godz. 19.30 Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. Bp Wojciecha Osiala. O 21.00 Apel Jasnogórski. Po apelu całonocne czuwanie. Nasz dekanat poprowadzi czuwanie różańcowe od godz. 23.00 do 0.00, oraz od godz. 2.00 do 3.00 w nocy. 15 maja w środę o godz. 12.00 Msza Św. naszego dekanatu pod przewodnictwem księdza z naszej parafii. Szczegóły na plakacie.

W czwartek 16 maja, uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Módlmy się za przyczyną tego wielkiego świętego, aby Polska i Polacy byli zawsze wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, i że by życie ludzie było chronione i że by został jak najszybciej odsunięty Zielony Ład jako wielkie zagrożenia dla kraju.

W najbliższym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

W piątek 10 maja o godz. 18.00 odbędzie się spowiedź dzieci rocznicowych. O godz. 16.00 dzieci przeżywających I Komunię Św. ze szkoły nr 4 z ul. Siennickiej. A w sobotę o godz. 10.00 rocznica I Komunii Św. O godz. 11.30 I Komunia Św. dzieci z tych szkół. Dziękujemy dzieciom I Komunijnym w liczbie 19 i ich rodzicom z ubiegłej soboty, za dar ołtarza w wysokości 2610 zł z przeznaczeniem na dom katechetyczny. Dziękujemy też dzieciom rocznicowych w liczbie 35 i ich rodzicom, którzy złożyli ofiarę 1910 zł na dom katechetyczny. Ofiary zbierane podczas Mszy Św. rocznicowych i I Komunijnych będą przeznaczone na okna i drzwi do domu katechetycznego.

Z piątku 16 maja na sobotę 17 maja odbędzie się w kaplicy nocna adoracja. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.

Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie na Tarchominie.

Miejski Dom Kultury w Mińsku Mazowieckim ul. Warszawska 173, zaprasza na spektakl teatralny pt. „Król i Caryca” w reż. Jerzego Zelnika, w dniu 19 maja o godz. 19.00.

Trwa grodzenie cmentarza i bardzo prosimy o przywożenie kamieni na budowę ogrodzenia.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. W ubiegłym tygodniu wpłaciliśmy 58.000 zł zaliczki na okna i drzwi do budynku katechetycznego. W czerwcu lub lipcu będą montowane. Ofiary zebrane na tacę w czasie Mszy Św. będą przeznaczone na spłatę tych okien i drzwi.

Ks. Proboszcz Roman Kot wraz z parafianami, pragnie podziękować za zebrane ofiary na budowę kościoła MB Pompejańskiej w Warszawie w wysokości 10.000 zł i zapewnia wszystkich ofiarodawców o swojej modlitwie.

Organizatorzy zbiórki przed kościołem: „Apteczka dla Ukrainy” pragną podziękować za zebrane ofiary w wysokości 8.000 zł.

Pan Waldemar Perski organizuje pielgrzymkę autokarową na Bałkany: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Albania, Czarnogóra w dniach 22.06 – 5.07.2024. Wybiera się z nim nasz ks. Proboszcz. Cena 3350 zł. Zapisy i informacje pod nr tel.: 606 830 700 i 668 520 040.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy m.in.: „Egzamin dojrzałości” – Rządzenie państwem to nie piaskownica. Nie można wciąż się bawić kosztem Kościoła i Polski – pisze ks. Henryk Zieliński. „TVN zapłacił” – Jest czas nastawiania policzka, ale i czas sprzeciwu – podkreśla o. Dariusz Kowalczyk, komentując karę dla TVN za nierzetelny materiał o św. Janie Pawle II. „Cenzura a wolność” – Czy za stwierdzenie, że płeć zapisana jest w genach, a praktyki homoseksualne są grzeszne, będziemy trafiać do więzień - groźne projekty ministerstwa sprawiedliwości komentuje mecenas Marek Markiewicz. W „Gościu Niedzielnym”: artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. O męczenniku komunizmu ks. Michale Rapaczu, którego beatyfikacja odbędzie się 15 czerwca w Krakowie. O domu Heleny Kmieć, przyszłej błogosławionej, w Trzebini jako Centrum Wolontariatu Misyjnego, które będzie nosiło jej imię.