VI Niedziela Wielkanocna

Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszym kościele, które są sprawowane w tygodniu i w niedzielę po Mszy św. wieczornej.

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, natomiast o godz. 17.00 w domu parafialnym, odbędzie się  konferencja przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Jutro święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie w domu parafialnym o sprawie wpłaty zaliczek na pielgrzymkę do Medjugorie. Jeszcze są wolne miejsca. Zapraszamy serdeczne.

W wtorek 7 maja o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. + ks. Dariusza Walickiego 2 rocznicę jego śmierci.

W środę uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczenia, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W najbliższym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

W piątek 10 maja o godz. 16.00 odbędzie się spowiedź dzieci rocznicowych. O godz. 17.00 dzieci przeżywających I Komunię Św. ze Starej Niedziałki i szkół  1,5,6. A w sobotę o godz. 10.00 rocznica I Komunii Św. O godz. 11.30 I Komunia Św. dzieci z tych szkół. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom, za dar ołtarza w wysokości 2650 zł z przeznaczeniem na dom katechetyczny. Również w piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Św.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym o. Robert Krawiec z Terliczki kapucyn, Krajowy Koordynator Grup św. O. Pio. Po Mszach Św. będzie rozprowadzał książki o tym wielkim świętym.

Za tydzień w Parafii Budy Barcząckie o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość koronacji wizerunku MB z Guadalupe z udziałem naszego Ordynariusza ks. bp Romualda Kamińskiego. Na te uroczystości zaprasza ks. proboszcz Adam Praszczałek.

14 maja przyjadą do kościoła św. Antoniego w Mińsku Maz. relikwie bł. Rodziny Ulmów. O godz. 18.30 oczekiwanie na relikwie przed kościołem. O 18.45 przyjęcie relikwii. O 19.00 program słowno-muzyczny. O 19.30 Msza Św. pod przewodnictwem ks. Bp Wojciecha Osiala. O 21.00 Apel Jasnogórski. Po apelu całonocne czuwanie. Nasz dekanat poprowadzi czuwanie różańcowe od godz. 23.00 do 0.00, oraz od godz. 2.00 do 3.00 w nocy. 15 maja od godz. 7.00 Msza Św. co godzinę, a o godz. 12.00 Msza Św. naszego dekanatu pod przewodnictwem księdza z naszej parafii. O godz. 15.00 Msza Św. na zakończenie peregrynacji, którą odprawi ks. gen. Sławomir Żarski Dziekan z Dębego Wielkiego. Szczegóły na plakacie. Gdyby ktoś z parafian chciałby uczestniczyć w adoracjach nocnych naszego dekanatu. Zapisy po Mszach Św. w zakrystii. Planuję sprowadzić do naszej parafii relikwie bł. Rodziny Ulmów. Termin wyjazdu do Markowej podamy później.

Trwa grodzenie cmentarza i bardzo prosimy o przywożenie kamieni na budowę ogrodzenia.

Od maja do października nie będzie w kościele w niedzielę Mszy Św. o godz. 16.00.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł i 200 zł na dom katechetyczny, a Panu Przedsiębiorcy za ofiarę 10.000 zł.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Dziś odbywa się za zbiórka przed kościołem: „Apteczka dla Ukrainy”. Zbierana jest i wysyłana pomoc medyczna oraz wyposażone plecaki i apteczki osobiste dla walczącej Ukrainy.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy”, który jest podwójny w cenie 8 zł m.in.: „Maryja a kapłaństwo” - Czy Maryja, będąc Matką kapłanów, sama także spełnia jakieś funkcje kapłańskie – pyta o. Dariusz Kowalczyk. „Świat bez pisma?” – Coraz mnie czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy. Dotyczy to zwłaszcza młodszych pokoleń. Jakie konsekwencje to niesie – analizuje ks. bp Jacek Grzybowski. „Wolny nie tylko z nazwiska” – znany jest z telewizji oraz prowadzenia patriotycznych uroczystości. Mówi wprost o swojej wierze. O Tomaszu Wolnym.   W „Gościu Niedzielnym” : „Najprostsza ścieżka” – Co widzi paulin, stając w dzień świąteczny na wałach Jasnej Góry? – opowiada o. Marcin Ciechanowski. „Przygody bieli i czerwieni” – Skąd się wzięła i jak zmieniła się przez wieki kolorystyka naszej flagi narodowej? „Wszystko dzięki Wojtyle” – Dlaczego Stanisław Kaczmarczyk tak długo czekał na wyniesienie na ołtarze?

Pomódlmy się za wszystkich, którzy zwłaszcza w ostatnim czasie mogli doświadczyć poczucia niesprawiedliwości.