IV Niedziela Wielkanocna

Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do stanu kapłańskiego i zakonnego zwłaszcza z naszej parafii. Dziękuje serdecznie osobom modlącym się za powołania zwłaszcza podczas ostatniej nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Przemysław Król z parafii MB Pompejańskiej na Żeraniu. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni.

Dziś o godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

W poniedziałek i wtorek w Szkole Podstawowej nr 5 w Mińsku Maz. odbędzie się zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii (22 kwietnia od 8.00 do 19.00, a 23 kwietnia od 8.00 do 17.00 – parking od strony placu zabaw).

W wtorek 23 kwietnia Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. imieninowa w intencji Ks. Proboszcza, zamówiona przez Grupę Św. O. Pio, poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie. Niech Matka Boża wyprasza ks. Proboszczowi wszelkich łask, zdrowia i dobrych ludzi na drodze kapłańskiej. Życzenia Ks. Proboszcz będzie przyjmował w domu parafialnym na dole po Mszy Św.

W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach pracujących w rolnictwie, aby Pan Bóg błogosławił w ich ciężkiej pracy i żeby Zielony Ład nie zniszczył polskiego rolnictwa.

27 kwietnia przypada 4 rocznica śmierci ks. Tadeusza Zielińskiego, długoletniego wikariusza i kapelana Szpitala w Mińsku Maz. Msze św. w jego intencji w piątek 26 kwietnia o godz. 15.00 i 18.00 i w niedzielę 28 kwietnia o godz. 12.30.

Parafia św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim zaprasza 27 kwietnia na pielgrzymkę Apostolatu „Margaretka” do Niepokalanowa. Szczegóły i zapisy w gablocie i pod nr tel. 695 096 630 i 790 307 764.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

Za tydzień 28 kwietnia będzie możliwość złożenia ofiary pod chórem na utrzymanie Telewizji Trwam i Radia Maryja, na niezależne katolickie media.

Dziękuję Pewnej Pani, za ufundowanie za 1400 zł 1 świecznika. Planuję do ołtarzy bocznych mniejszych, postawić jeszcze 2 sztuki. Kto by chciał ufundować, może to zrobić w zakrystii lub w kancelarii. Koszt jednego świecznika 1400 zł.

Rozpoczęliśmy grodzenie cmentarza i bardzo prosimy o przywożenie kamieni na budowę ogrodzenia.

Od maja do października nie będzie w kościele w niedzielę Mszy Św. o godz. 16.00.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Za głosem Boga” – rozeznanie powołania nie następuje w jednej chwili. To proces, który wydarza się każdego dnia. To zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi, słuchanie Bożych sygnałów. „Piękny dom, zniszczony jak oni” – O wspólnocie Cenacolo. „Katoliku poznaj swoja godność” – czego potrzebuje Kościół? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk. W „Gościu Niedzielnym” : O tym, co zawiera deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także jak św. siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha.