III Niedziela Wielkanocna

Dziś w całym Kościele jest obchodzona Niedziela Słowa Bożego. Specjalne dedykowanie przez papieża Franciszka jednej niedzieli Słowu Bożemu ma uświadomić nam, niezwykle ważne zadanie nieustannego odkrywania go w lekturze i modlitwie Pismem Świętym.

Dziś przyjechał do nas ks. proboszcz Marek Lemiech z parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim, który buduje kościół w Cisiu. Taca jest przeznaczona na budowę świątyni.

We wtorek 16 kwietnia o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W z piątku 19 kwietnia na sobotę 20 kwietnia odbędzie się w kaplicy nocna adoracja. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.

W tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Za tydzień wygłosi do nas Słowo Boże ks. proboszcz Roman Kot z parafii MB Pompejańskiej na Żeraniu. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni.

Bóg zapałać za ofiary 15.500 zł zebrane w ubiegłą niedzielę na Caritas Diecezjalny.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

Dziękuję Panu Dariuszowi Santorek, mający na Królewcu Betoniarnię, za ufundowanie za 2000 zł 1 świecznika. Planuję do ołtarzy bocznych mniejszych, postawić jeszcze 3 sztuki. Kto by chciał ufundować, może to zrobić w zakrystii lub w kancelarii. Koszt jednego świecznika 1400 zł.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową z księdzem Karolem do Medjugorie od 1 do 9 czerwca. Koszt 1150 zł + 280 euro. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy pod numerem telefonu: 604 652 518.

Rozpoczęliśmy grodzenie cmentarza i bardzo prosimy o przywożenie kamieni na budowę ogrodzenia.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkól Salezjańskich w Mińsku Maz. zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się 19 kwietnia. Szczegóły na plakacie.

W dniach 22 i 23 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Maz. odbędzie się zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii, przy parkingu od strony placu zabaw na ul. Małopolskiej 11.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Ludzie sumienia” – Sprzeciw sumienia może kosztować. Jaką cenę jesteśmy gotowi zapłacić? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński. „Sumienie: głos Boga” – Czym jest sumienie i jak postępować, kiedy ono błądzi? – tłumaczy ks. dr Michał Kwitliński. „Dziecko idzie do spowiedzi” – Świętowanie pierwszej spowiedzi lodami? Rachunek sumienia w oparciu o Hymn o miłości? Jak pomóc dziecku w przeżyciu pierwszej spowiedzi?   W „Gościu Niedzielnym” : „O Słowie Bożym nigdy za dużo” – O lekturze trudnych fragmentów Pisma Św. mówi ks. prof. Stanisław Stasiak, kierownik Katedry Teologii Starego Testamentu Uniwersytetu Wrocławskiego. Artykuły o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, związane z piątą rocznicą ustanowienia przez Sejm RP Narodowego Święta Chrztu Polski. O wielobarwnym Kazimierzu nad Wisłą, który przyciąga jak magnes…