Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś o godz. 12.30 procesja i adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I Niedzieli Miesiąca. O godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową.  Niedziela Bożego Miłosierdzia, to święto patronalne Caritasu. Dziękujemy osobom z Caritas parafialnego za bezinteresowną pomoc osobom biednym, a także wszystkim darczyńcom dzięki im można pomagać. Dziękujemy również wszystkim liderom grup parafialnych, które animują życie duchowe w naszej parafii. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy: są w stanie łaski uświęcającej,  po spowiedzi, przyjmą Komunię świętą, są wolni od jakiegokolwiek grzechu, także lekkiego, pomodlą się w intencjach polecanych przez papieża, odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Zachęcamy również w to niezwykłe święto skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Pamiętajmy również o obowiązku przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Taca z tego dnia jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas z naszej Diecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

We wtorek 9 kwietnia o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Mediator przyjmuje bezpłatnie w każdą drugą środę miesiąca od godz. 18.00 do 20.00 w sprawach rodzinnych i cywilnych. Pani mediator prowadzi również rozmowy empatyczne. Więcej informacji i rezerwacja terminu pod nr tel.: 667 519 445.

W tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Bóg zapałać za ofiary 14.450 zł zebrane na KUL w ubiegły poniedziałek.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. proboszcz Marek Lemiech z parafii pw. Matki Odkupiciela w Wielgolesie Brzezińskim, który buduje kościół w Cisiu. Taca będzie przeznaczona na budowę świątyni.

Zapraszamy na Narodowy Marsz Życia 14 kwietnia w Warszawie. Rozpocznie się Mszą Św. w naszej Katedrze o godz. 11.00 i w Archikatedrze Św. Jana. Zakończenie na Placu 3 Krzyży. Szczegóły na plakacie wymienionym na głównej bramie od strony Warszawskiej.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę autokarową z księdzem Karolem do Medjugorie od 1 do 9 czerwca. Koszt 1150 zł + 280 euro. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy pod numerem telefonu: 604 652 518.

Są jeszcze dwa miejsca wolne na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla i Markowej. Szczegóły i zapisy u s. Anny w zakrystii.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Natura miłosierdzia” – Na czym w praktyce polega okazywanie miłosierdzia innym – odpowiada ks. bp Henryk Ciereszko. „Beznadziejna strategia” – Prymas Tysiąclecia nie błagał Bieruta ani funkcjonariuszy UB o miłosierdzie, tylko upominał się o sprawiedliwość. Dlaczego? – pisze ks. Henryk Zieliński. „Żadnych tam dialogów” – Zapomnieć i nie wracać do tego, co było? Czy też rozliczać? – o miłosierdziu i sprawiedliwości w życiu społecznym pisze o. Dariusz Kowalczyk.  W „Gościu Niedzielnym” : o mało znanych faktach dotyczących powstania „Dzienniczka” siostry Faustyny oraz o bł. kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.