Poniedziałek Wielkanocny

Dziś porządek niedzielny z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Za dzisiejsze ofiary na KUL składamy serdeczne podziękowania.

We wtorek 2 kwietnia o godz. 19.00 kurs przedmałżeński. Również 2 kwietnia przypada 19 rocznica narodzin do nieba św. Jana Pawła II papieża.

Pani Psycholog przyjmuje bezpłatnie w 1 i 3 środy miesiąca od 16.00 do 19.00 młodzież, dzieci i dorosłych.

Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy Św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

4 kwietnia w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym, przy naszym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie w sprawie wpłaty zaliczek, z przedstawicielką Biura Podróży dla osób jadących i zainteresowanych pielgrzymką autokarową do Medjugorie 1 – 9 czerwca.

7 kwietnia to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ustanowienia tego święta domagał się Jezus w objawieniach św. Siostry Faustyny, gdy wiele razy mówił, że pragnie, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia: "Pragnę - mówił - aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników”. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w tym dniu odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy wobec Najświętszym  Sakramentu, wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum, wezmą udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówią przed  Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz i Wierzę dodając wezwanie  Jezu Miłosierny, ufam Tobie. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii. Taca z tej niedzieli będzie przeznaczona na Caritas, czyli dzieła miłosierdzia Kościoła.

W tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

W dniach 22 czerwca do 6 lipca jest organizowana pielgrzymka autokarowa przez Pana Waldemara Perskiego na Bałkany i Medjugorie. Szczegóły i kontakt w gablocie przed kościołem.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać tym wszystkim, dzięki którym przygotowaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących. Dziękujemy za ofiary do skarbony Caritas, za produkty składane do kosza wystawionego w kościele oraz za pieniądze, które przekazali nam ministranci. Dziękujemy także wolontariuszom z mińskich szkół, którzy zaangażowali się w zbiórkę żywności prowadzoną w supermarketach. Z Zespołu Szkół Turystyczno-Gastronomicznych, z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz z Zespołu Szkól nr 1 im. Kazimierza Wielkiego Szczególnie dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, którzy pod opieką nauczyciela Pana Łukasza Rogali nie tylko uczestniczyli w tych zbiórkach, ale również pakowali paczki.  Prosimy o dalsze wspieranie naszych działań, poprzez datki wrzucane do skarbony Caritas. Pomagamy potrzebującym przez cały rok. Niech każde okazane dobro wraca stokrotnie.  Życzymy Błogosławionych Świąt!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Zmartwychwstanie rodzi nadzieję” – Najmocniejszą naukę o zmartwychwstaniu omawia ks. prof. Waldemara Chrostowski. „Nawrócona modelka” – Dlaczego zostawiła dawne życie, karierę, imprezy, a na pierwszym miejscu postawiła na Chrystusa – o historii Klaudii Tołłoczko. „Dawanie świadectwa kosztuje” – Coraz więcej pasażerów komunikacji miejskiej w Warszawie podczas podróży sięga po różaniec. W „Gościu Niedzielnym” : „Nie ma Go tu” – czyli co się stało z Jezusem - Jak wyglądał poranek zmartwychwstania 9 kwietnia 30 roku? „Człowiek jest dobry” – O umieraniu, byciu człowiekiem i radości każdego dnia – pisze ks. Mariusz Biśta. „Rząd bez sumienia” – Walcząc z klauzurą sumienia polski rząd chce zlikwidować podstawowe prawo człowieka.

Wszystkim drogim parafianom życzymy przede wszystkim cierpliwości i wiary, iż uda nam się z Bożą pomocą pokonać wszelkie trudności. Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla nas i naszych bliskich okazją do duchowego odrodzenia.