Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, w sposób szczególny dziękuję Księdzu Tomaszowi, ministrantom i lektorom na czele z Panem Pawłem za projekt i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Siostrze Zakrystiance Annie i Grupie Loretańskiej „Miriam” za piękne dekoracje kwiatowe przy Grobie i ołtarzu, projekt i wykonanie ciemnicy, pięknie prowadzoną adorację Wielkiego Czwartku w kościele. Dziękujemy pewnej rodzinie za podarowanie bratków do Grobu Pańskiego. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową służbę, ceremoniarzom za profesjonalne prowadzenie liturgii. Dziękuję bielankom, sypaczkom za uświetnienie procesji,  Panu Organiście Adamowi, Chórowi parafialnemu na czele z Panem Dyrygentem Michałem za piękne śpiewy, Strażakom za czuwanie przy grobie i wraz z Policją za zabezpieczanie trasy procesji, Panu Kościelnemu Adamowi za porządek w kościele. Dziękujemy też osobom zaangażowanym w Caritas Parafialny na czele z Panią Zofią, wolontariuszom ze szkół oraz ofiarodawcom na rzecz potrzebujących pomocy. I wam kochani za piękny dar modlitwy i liczne uczestnictwo. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty w wysokości 9000 zł do Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro. Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy w organizacji Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta i wszystkim w niej uczestniczącym.  Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie świątyni, a także ofiary na tacę i przelewy na konto parafialne. Wspólnie robimy wiele rzeczy w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu parafialnym chociażby ukończony w stanie surowym dom katechetyczny, płot między plebanią a kościołem, zakup ziemi pod parking parafialny. Serdeczne podziękowanie wyrażamy wszystkim, którzy przez poświęcony czas i modlitwę przeżywali Triduum Paschalne.

Dziś porządek niedzielny z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i  16.00. A jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy Św. o godz. 16.00. Jutro taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Na koniec w imieniu własnym i księży tutaj pracujących, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia.  Chrystus zmartwychwstał i widać przyszłość. Widać Drogę ku przyszłości, bo Drogą stał się Zmartwychwstały, a przemierzając drogi świata, wciąż szuka i zbawia zagubionych. Wciąż szuka nas i szukać będzie aż do skończenia świata. Niech wiara za Zmartwychwstałym Was prowadzi, nadzieja niech przy Zwycięzcy śmierci Was trzyma, miłość niech z Chrystusem Zmartwychwstałym Was jednoczy i do Niego upodabnia. Niech obfitość łask Chrystusa Zmartwychwstałego ubogaca Wasze życie, Waszych najbliższych, tych, którym my kapłani w tej parafii posługujemy. Zdrowych i Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże!