VI Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy czas liturgiczny w całym roku kościelnym. W czasie Triduum Paschalnego można codziennie uzyskać odpust zupełny, biorąc udział w liturgii. Porządek Nabożeństw:

Wielki Czwartek – W katedrze św. Floriana w Warszawie Msza Krzyżma o godz. 10.00. Oprócz kapłanów ks. Biskup zaprasza lektorów i starszych ministrantów. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa przy ciemnicy do godz. 21.00. Po Wieczerzy Pańskiej Grupa Loretańska poprowadzi półgodzinną adorację  Pana Jezusa w ciemnicy, do której serdecznie zaprasza.

Wielki Piątek – o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu nie ma Mszy Świętej. Ofiary z adoracji przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy w tym trzy posiłki postne, w tym jeden do syta. Ilościowy nie obowiązuje małych dzieci i osoby starsze i chore. Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do liturgii, a później do godz. 21.00 przy grobie.  Wielki piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Wieki Piątek i Wielką Sobotę  o godz. 8.00 w kościele będzie modlitwa tzw. Ciemnej Jutrzni.

W Wielką Sobotę o godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, prosimy o przyniesienie świec wraz z okapnikami. W tym dniu obowiązuje post jakościowy, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 8.30 do 16.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Po Liturgii adoracja do godz. 21.00.

W Triduum Paschalne i w święta nie spowiadamy.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się  Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 tradycyjną trasą. Po procesji Msza św. w intencji parafian i przychodzących do kościoła. Msze Święte później o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00.

Kancelaria parafialna w Triduum Paschalne nieczynna, nie ma też adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

W tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

We wtorek 26 marca o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Dziś przed każdą Mszą św. pod kościołem bielanki będą rozprowadzały palemki. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na ich potrzeby oraz wyjazd wakacyjny bielanek. Za wszelką hojność składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie od 1 do 9 czerwca. Koszt 1150 zł + 280 euro. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy pod numerem telefonu: 604 652 518.

Loretańska Grupa „Miriam” wraz z ks. Wiesławem zaprasza na pielgrzymkę autokarową w terminie 22-23 czerwca do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla, Markowej. Koszt 380 zł. Pozostało kilka wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub do kontaktu z s. Anną.

Parafialny Zespół Caritas dalej gorąco prosi o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla potrzebujących. Można złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Albo wrzucić ofiarę, nawet niewielką, do skarbony Caritas na zakup artykułów spożywczych. . Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy zapraszali potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że dobro zawsze wraca oraz, że  możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Jak chlubić się krzyżem” – Wieszano na nich przestępców, a stał się znakiem naszej wiary – tłumaczy ks. Henryk Zieliński. „Najświętsze dni” – o znaczeniu Triduum Paschalnego mówi ks. prof. Jacek Nowak. „Nie zabijaj” – Jezus był niewygodny dla części ówczesnej elity. Czy równie niewygodnym człowiekiem może być dzisiaj dziecko? – wyjaśnia ks. prof. Piotr Kieniewicz.  W „Gościu Niedzielnym” : „Tu chodzi o miłość” – Aby dobrze przeżyć Triduum Paschalne, trzeba dać się porwać miłości. Bo ona jest kluczem. „Zwycięstwo krzyża” – nie wolno być obojętnym na profanację krzyża. Nie wolno pozwolić na takie traktowanie wiary, jakby była czymś infantylnym. Dodatek, który pomoże  dobrze przeżyć Wielki Tydzień. Znajdują się w nim modlitwy i medytacje od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Soboty.