V Niedziela Wielkiego Postu

Księża Biskupi zachęcają nas do modlitwy nowennowej w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Andrzeja Boboli. U nas po każdej Mszy Św. wieczornej będzie nowenna. Księża Biskupi zachęcają, by po Apelu Jasnogórskim indywidualnie w domach przyłączyć się do nowenny. Warunki nowenny: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i modlitwa za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.

Od dziś rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale połączone z procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00, o godz. 17.00 dla dzieci z konkursem oraz o godz. 19.00. Po Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych pod chórem będzie stać ministrant i można będzie składać ofiarę na koszta związane z instalacją Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe będą ofiarowane w intencji naszej Ojczyzny. zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

Dziś w Kinie „Muza” o godz. 15.00 będzie wyświetlany film „Powołany 2”, w którym zobaczymy cztery spektakularne i prawdziwe historie osób, które sięgnąwszy dna przeżyli głębokie nawrócenie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego wartościowego filmu.

Dziś o godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W nadchodzącym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje. Można zamawiać Msze Św. w kancelarii.

We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i Msza Św. zbiorowa o godz. 18.00. Można przynosić intencje za żyjących i za zmarłych. W naszej parafii o godz. 19.00 rozpocznie się kurs przedmałżeński.

22 marca, jak co roku, odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku rozpoczęcie w parafii Wojskowej w piątek 22 marca po Mszy o godz. 18.00 a zakończenie w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do licznego wzięcia udziału w tym publicznym wyznaniu naszej wiary i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 23 marca od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii.

W sobotę 23 marca Msza Św. Grupy Św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 18.00. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

Jak co roku w Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą św. pod kościołem bielanki będą rozprowadzały palemki. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na ich potrzeby oraz wyjazd wakacyjny bielanek. Za wszelką hojność składamy serdeczne Bóg zapłać.

W parafii Grzebowilk w Niedzielę Palmową odbędzie się Misterium Męki Pańskiej o godz. 15.00.

Bóg zapłać za złożone ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam w wysokości 4700 zł.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne.

Nasza parafia w dniach od 1 do 9 czerwca tego roku organizuje pielgrzymkę autokarową z ks. Karolem do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. W programie po drodze min.: Wola Gołuchowska – klasztor ojców karmelitów, Wola Okrzejska – muzeum Henryka Sienkiewicza, Markowa – miejsce beatyfikacji rodziny Ulmów, Verpić – chorwackie Lurdes, Ludbreg – cud Eucharystyczny, pobyt nad Adriatykiem, Zakopane - Sanktuarium MB Fatimskiej. Koszt 1150 zł + 280 euro. Naprawdę warto. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy pod numerem telefonu: 604 652 518.

Loretańska Grupa „Miriam” wraz z ks. Wiesławem zaprasza na pielgrzymkę autokarową w terminie 22-23 czerwca do Kalwarii Pacławskiej, Leżajska, Przemyśla, Markowej. Koszt 380 zł. Pozostało kilka wolnych miejsc. Chętnych zapraszamy do zakrystii lub do kontaktu z s. Anną.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych, dla ponad 200 osób, znajdujących się w trudnej, często dramatycznej, sytuacji życiowej.  Można pomóc w różny sposób. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Wrzucić ofiarę, nawet niewielką, do skarbony Caritas. Kupimy za to artykuły spożywcze. Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy już teraz zaprosili potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że dobro wraca oraz, że jak, możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Pod chórem można zaopatrzyć się w ręcznie wykonane, przez seniorów, piękne ozdoby wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Caritasu. Wszystkim, którzy nas wspierają z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Męski znaczy odpowiedzialny” – o cechach i zadaniach prawdziwego mężczyzny mówi Jacek Pulikowski. „Musimy stawiać na misyjność” – Trzeba zadawać sobie pytanie, czy to, co robimy, jest rzeczywiście zgodne z wolą Bożą – podkreśla nowy przewodniczący KEP ks. abp Tadeusz Wojda. „W drużynie Pana Boga” – jako gangster nie rozstawał się z bronią. Jego nawrócenie zaczęło się w więziennej celi. Historia Pawła Cwynara, bohatera filmu „Powołany 2”.  W „Gościu Niedzielnym” : „Relikwie na sprzedaż” – Zamykanie kościołów na Zachodzie przyczyniło się do rozwoju handlu relikwiami. Wielu wierzących nie może się z tym pogodzić. „Józef u fryzjera” - O sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Świdnicy.