IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi do środy 13 marca ks. Jarosław Kopeć, dyrektor do spraw ekonomicznych w Wyższym Seminarium Duchownym w Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 6.30 z nauką ogólną, o 9.00 dla klas IV - VIII, o 11.00, o 16.00 od 0 - III, o 18.00 z nauką ogólną i o 20.00 dla starszej młodzieży i pracującej długo. Tak samo we wtorek 12 marca i w środę 13 marca.  Prosimy rodziców o przyprowadzanie dzieci do kościoła. 13 marca w środę na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy o przyprowadzenie do kościoła osób starszych i chorych. Natomiast wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 23 marca od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii.

Dzisiaj IV niedziela wielkiego postu, zwana Laetare (Radujcie się). Kościół cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych i łask płynących z chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to „Niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, a papież złotą różę ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

Przypominamy o obowiązku wyspowiadania się, a w czasie wielkanocnym przyjęcia czystym sercem Komunii Świętej. Podczas rekolekcji będzie dodatkowo kilku księży wynajętych do spowiadania. Prosimy, aby ze spowiedzi korzystać przez cały czas Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych i nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień. Niech udział w rekolekcjach pomoże nam w wiernym zachowywaniu powziętych postanowień i stawaniu się nowym człowiekiem.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. Ministranci po nabożeństwach będą stali z koszyczkiem pod chórem, gdzie będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W nadchodzącym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje. Można zamawiać Msze Św.

W środę 13 marca przypada 11 rocznica wyboru Papieża Franciszka. Módlmy się o światło Ducha Świętego i potrzebne łaski w roztropnym prowadzeniu Kościoła dla Papieża.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 15 na 16 marca. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii.

W piątek 15 marca jak co roku odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. o godz. 20.00. Do wyboru są trzy trasy od 40 do 44 km. Z tej okazji w kaplicy adoracji kościoła św. Antoniego odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do 7 rano. Więcej informacji na stronie edk.org.pl. Serdecznie zapraszamy.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się od 19 marca o godz. 19.00 w naszej parafii w domu parafialnym.

Dziś pod chórem odbywa się zbiórka na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wesprzyjmy te jedyne niezależne chrześcijańskie media swoją ofiarą i modlitwą.

Za tydzień w Kinie Muza w Mińsku Maz. o godz. 15.00 będzie wyświetlany film Powołany 2, w  którym grają wybitni polscy aktorzy. W filmie zobaczymy cztery spektakularne i prawdziwe historie osób, którzy sięgnąwszy dna przeżyli głębokie nawrócenie. Św. Maksymilian Kolbe powiedział: „jeśli nie wejdziemy do kin z wartościowymi filmami to nasze świątynie będą puste.” Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. Bóg zapłać pewnej rodzinie z Niedziałki za ofiarę 1400 zł na Kościół.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Nasza parafia w dniach od 1 do 9 czerwca tego roku organizuje pielgrzymkę autokarową z księdzem Karolem do Medjugorie. W programie po drodze min.: Markowa, Verpić – chorwackie Lurdes, Ludbreg – cud Eucharystyczny, pobyt nad Adriatykiem, Zakopane Sanktuarium MB Fatimskiej. Koszt 1150 zł + 280 euro. Naprawdę warto. Bliższe informacje w gablocie. Zapisy pod numerem telefonu: 604 652 518.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych, dla ponad 200 osób, znajdujących się w trudnej, często dramatycznej, sytuacji życiowej.  Można pomóc w różny sposób. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Wrzucić ofiarę, nawet niewielką, do skarbony Caritas. Kupimy za to artykuły spożywcze. Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy już teraz zaprosili potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że dobro wraca oraz, że jak, możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Pod chórem można zaopatrzyć się w ręcznie wykonane, przez seniorów, piękne ozdoby wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Caritasu. Wszystkim, którzy nas wspierają z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Nienawiść do kapłanów” – dlaczego diabeł nienawidzi kapłaństwa – analizuje o. Dariusz Kowalczyk. „Wybrany z kapłanów” – Kapłan, który przez papieża zostaje przeznaczony do  święceń biskupich, musi spełniać wiele warunków, jakich – wyjaśnia ks. Jacek Połowianiuk. „Cechy dobrej modlitwy” – opisuje o. Józef Augustyn. W „Gościu Niedzielnym” : „Zbyt ciężki krzyż” – o Misterium Męki Pańskiej w Górze kalwarii. „Geniusz Stanisławy” – o procesie beatyfikacyjnym sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. „Jak Bóg chce” – o przepięknym domu Sióstr Katarzynek w Braniewie, który wymaga remontu.