III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś pierwsza niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja, Gorzkie Żale o godz. 17.00. Również o godz. 17.00 w domu parafialnym nauka przed chrzcielna.

Dziś przyjechał do nas ks. proboszcz Marek Paska, który buduje kościół św. Szczepana na Białołęce w Warszawie. Po Mszy Św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budujący kościół.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. Ministranci po nabożeństwach będą stali z koszyczkiem pod chórem, gdzie będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W nadchodzącym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje. Można zamawiać Msze Św.

W poniedziałek święto Św. Kazimierza Królewicza. Imieniny obchodzi i 42 rocznicę święceń biskupich ks. bp senior Kazimierz Romaniuk. Pamiętajmy w modlitwie o dostojnym solenizancie.

5 marca o godz. 6.30 rano zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zamordowanych przez komunistów Żołnierzy Niezłomnych „Wyklętych”.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się od 19 marca o godz. 19.00 w naszej parafii w domu parafialnym.

Za tydzień pod chórem odbędzie się zbiórka na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Wesprzyjmy te jedyne niezależne chrześcijańskie media swoją ofiarą i modlitwą.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi od niedzieli 10 marca do środy 13 marca ks. Jarosław Kopeć, dyrektor do spraw ekonomicznych w Seminarium Duchownym w Diecezji Siedleckiej w Nowym Opolu. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 6.30 z nauką ogólną,  o 9.00 dla klas IV - VIII, o 11.00, o 16.00 od 0 - III, o 18.00 z nauką ogólną i o 20.00 dla starszej młodzieży i pracującej długo. Tak samo we wtorek 12 marca i w środę 13 marca.  Prosimy rodziców o przyprowadzanie dzieci do kościoła. 13 marca w środę na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy o przyprowadzenie do kościoła osób starszych i chorych. Natomiast wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 23 marca od godz. 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii.

Podczas rekolekcji będzie dodatkowo kilku księży wynajętych do spowiadania. Prosimy, aby ze spowiedzi korzystać przez cały czas Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych i nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień. Niech udział w rekolekcjach pomoże nam w wiernym zachowywaniu powziętych postanowień i stawaniu się nowym człowiekiem.

Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłą niedzielę do puszek, zebrane na rzecz Misji Ad gentes w wysokości 4800 zł.

Bóg zapłać pewnej osobie za ofiarę 1000 zł na budowany dom katechetyczny.

Ks. Karol składa serdeczne podziękowania pewnej osobie za ofiarę 1000 zł na kaplicę w Drożdzówce i zapewnia wszystkich ofiarodawców o swojej modlitwie. Zaprasza również na pielgrzymkę autokarową 6 kwietnia w I sobotę miesiąca, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, miejsca związanego z życiem głosiciela kultu Miłosierdzia Bożego – Bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Koszt 130 zł. Wyjazd o godz. 5.40. Powrót ok. godz. 20.00. Są jeszcze wolne miejsca. Naprawdę warto. Szczegóły w gablocie. Zapisy pod nr tel.: 604 652 518.

15 marca o godz. 21.00 jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i zapisy na plakacie w gablocie.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych, dla ponad 200 osób, znajdujących się w trudnej, często dramatycznej, sytuacji życiowej.  Można pomóc w różny sposób. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Wrzucić ofiarę, nawet niewielką, do skarbony Caritas. Kupimy za to artykuły spożywcze. Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy już teraz zaprosili potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że dobro wraca oraz, że jak, możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Pod chórem można zaopatrzyć się w ręcznie wykonane, przez seniorów, piękne ozdoby wielkanocne. Dochód zostanie przeznaczony na działalność Caritasu. Wszystkim, którzy nas wspierają z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Kobieca, czyli jaka” – o istocie kobiecości. „Jałmużna, nie filantropia” – Czym różni się jałmużna od zwykłej dobroczynności, jaki jest sens tej praktyki i jak różne formy może przybierać? „Ratunek przed majem” – o alternatywie wobec przyjęć pierwszokomunijnych w lokalach. W „Gościu Niedzielnym” : „A tu naraz… spowiednik!”-  Temat dobrej spowiedzi. O tym, jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia, mówią osoby zaangażowane w życie Kościoła. „Lektury do skreślenia” – to wszystko, co wiąże się na listach lektur materiałem do odstrzału w pierwszej kolejności.