II Niedziela Wielkiego Postu

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. Ministranci po nabożeństwach będą stali z koszyczkiem pod chórem, gdzie będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Dziś przeżywamy dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Św. przed kościołem u ministrantów odbędzie się zbiórka do puszek na  pomoc polskim misjonarzom w ramach pomocy „Ad Gentes”. Wesprzyjmy dzieła ewangelizacji i złóżmy wielkopostną misyjna jałmużnę. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

W tym tygodniu I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy Św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W nadchodzącym tygodniu w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje. Można zamawiać Msze Św.

Za tydzień pierwsza niedzielę miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja, Gorzkie Żale o godz. 17.00.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. proboszcz Marek Paska, który buduje kościół św. Szczepana na Białołęce w Warszawie. Po Mszy Św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budujący kościół.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się od 19 marca o godz. 19.00 w naszej parafii w domu parafialnym.

Bóg zapłać za złożone ofiary w zeszłą niedzielę do puszek, zebrane na rzecz Caritasu Diecezjalnego w wysokości 4150 zł.

Ks. Karol dziękuje pewnym osobom za ofiarę 1000 zł i 100 zł na kaplicę w Drożdzówce i zapewnia wszystkich ofiarodawców o swojej modlitwie. Zaprasza również na pielgrzymkę autokarową 6 kwietnia w I sobotę miesiąca, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Białymstoku, miejsca związanego z życiem głosiciela kultu Miłosierdzia Bożego – Bł. Ks. Michała Sopoćki, spowiednika Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Szczegóły w gablocie. Zapisy pod nr tel.: 604 652 518.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych, dla ponad 200 osób, znajdujących się w trudnej, często dramatycznej, sytuacji życiowej.  Można pomóc w różny sposób. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Wrzucić ofiarę, nawet niewielką, do skarbony Caritas.  Kupimy za to artykuły spożywcze. Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy już teraz zaprosili potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że dobro wraca oraz, że jak zawsze możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Przyczyny i skutki” – Samobójstwa w Polsce są już problemem cywilizacyjnym. Skąd się to bierze – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński. „Kiedy dziecko nie chce żyć” – Jak rozpoznać kryzys u dzieci? Dlaczego młodzi targają się na życie – wyjaśnia ks. Tomasz Trzaska. „Jak usamodzielnić dziecko” – Czy likwidacja prac domowych sprawi, że uczniowie będą pilniejsi i lepiej przygotowani do dorosłego życia? W „Gościu Niedzielnym” : O roli, jaką bracia zakonni odgrywają we wspólnocie Kościoła. „Obudzić serca na głos Pana” - Wywiad z reżyserem filmu „Powołany 2” Janem Sobierajskim. „Ten, który przekroczył czas” – o Bł. Ks. Jerzym Popiełuszko, którego w tym roku przypada 40 rocznica śmierci.