I Niedziela Wielkiego Postu

Dziś nabożeństwo do Matki Bożej Mińskiej po Mszy Św. o godz. 12.30.

Dziś o godz. 17.00 nauka przed chrzcielna.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. Ministranci po nabożeństwach będą stali z koszyczkiem pod chórem, gdzie będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Wspólnota „Nazaret” zaprasza w środę 21 lutego po wieczornej Mszy Św. o godz. 19.00 na modlitwę wstawienniczą do domu parafialnego.

W czwartek 22 lutego święto Katedry św. Piotra Apostoła.

23 lutego w piątek Msza Św. Grupy Św. o. Pio o godz. 18.00. Po Drodze Krzyżowej spotkanie w domu parafialnym.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

Dziś przed kościołem u ministrantów odbywa się zbiórka do puszek dla chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

Za tydzień zbiórka do puszek na Misje „Ad gentes.”

Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek zebrane w Środę Popielcową na rzecz walczącej Ukrainy na tamtejszy Caritas w wysokości 4600 zł.

Ks. Remigiusz Kobusiński proboszcz parafii NSPJ w Bolechowie k. Poznania składa serdeczne podziękowania za zebrane ofiary w wysokości 9750 zł na ławki do kościoła i zapewnia wszystkich ofiarodawców o swojej modlitwie.

Ks. Karol składa serdeczne podziękowania Panu Sławomirowi Moch, właścicielowi Zakładu Pogrzebowego „Exitus” za projekt, wykonanie ambonki i ołtarza do odprawiania Mszy Św., zaprojektowanie i pomoc w urządzeniu Kaplicy z Najświętszym Sakramentem w Domu Seniora w Drożdzówce. Poświęcenia dokonał ks. Bp Romuald Kamiński 13 lutego na Mszy Św. Dziękuje również pewnej rodzinie za ofiarę 1000 zł na kaplicę i zapewnia wszystkich ofiarodawców o swojej modlitwie.

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę lub w kancelarii. W sposób szczególny dziękuję za przelewy 1000 zł na Kościół z ul. Miodowej, w grudniu 1000 zł z ul. Królowej Jadwigi, 2000 zł z ul. Wielkopolskiej, 1500 zł z ul. Dąbrówki, 2000 zł z ul. 1PLM, 410 zł z ul. Dąbrówki co miesiąc od kilku lat, a także od jednej rodziny z Niedziałki w miarę systematycznie od lat ok. 400 zł. Dziękuje za wyżej wymienione ofiary ale i te od 50 zł wzwyż przelewane systematycznie co miesiąc. W sumie za ostatnie 2 miesiące wpłynęło na konto parafialne ok. 14.000 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: „Kolejna szansa” – Lubię Wielki Post. Dlaczego? I jak najowocniej można go przeżyć? – tłumaczy ks. Henryk Zieliński. „Ateizm bezmyślny” – co proponuje współczesny ateizm w miejsce wiary – analizuje o. Dariusz Kowalczyk. „Post dla  Życia” – pościmy, by zrobić więcej miejsca Bogu i Jego działaniu w swoim życiu – podkreśla ks. dr Krzysztof Wons. W „Gościu Niedzielnym” : „Naucz nas się modlić” – rozpoczynamy wielkopostną szkołę modlitwy, w której nauczycielem jest sam Jezus, a postawa przypowieści o modlitwie. W pierwszej odsłonie „Ojcze Nasz” i znaczenie wytrwałości  w modlitwie. Kiedy śmierć nie przychodzi według starszeństwa… Jest również dostępny „Anioł Stróż” dla dzieci i „Trwajcie w Miłości”: „Chrystus prowadzi moją rękę” – świadectwo neurochirurga. „Święta Teresa z Lisieux – przewodniczka po drodze zaufania i miłości”. „Małżeństwo – projekt na całe życie.”