VI Niedziela Zwykła

Dziś XXXII Światowy Dzień Chorego. Zgodnie z apelem papieża Franciszka „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”- powierzmy się Najświętszej Maryi Pannie, Uzdrowieniu Chorych, aby wstawiała się za nami i pomagała nam być twórcami bliskości i relacji braterskich. Pamiętajmy również w modlitwie o wszystkich chorych i o osobach opiekujących się nimi.

Dziś przyjechał do nas ks. Remigiusz Kobusiński proboszcz parafii NSPJ w Bolechowie k. Poznania. Wygłosił do nas Słowo Boże i przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie wyposażenia Kościoła.

Dziś o godz. 6.30 rano została odprawiona Msza Św. o błogosławieństwo Boże dla tych, co godnie przyjęli kapłana po Kolędzie. Ofiary z kolędy zostały przeznaczone na koszta związane z pokryciem dachu budynku katechetycznego, dopłatą do prospektu organowego i zakupem ziemi pod parking parafialny. Dziękujemy za cierpliwość, życzliwość i każdy gest dobroci. Niech błogosławieństwo Boże udzielone w domach prowadzi do umocnienia wiary oraz pokonywania codziennych trudności. Składamy podziękowanie za wszelkie ofiary na rzecz naszej parafii złożone przy okazji kolędy.

Środą popielcową Kościół rozpoczyna 40-dniowy czas pokuty, gdzie poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się duchowo do radosnych świąt Wielkiej Nocy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki postne w tym jeden do syta. Z postu ilościowego są zwolnione dzieci do 14 roku życia, osoby chore i po 60 -tce. Msze Święte w środę o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00, 20.00. Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd posypania głów popiołem. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, na pomoc Caritasowi w walczącej Ukrainie.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 16 na 17 lutego. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

Bóg zapłać za ofiary, które zostały złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie Kościoła w wysokości 15 200 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: Jak towarzyszyć chorym? – mówi ks. Arkadiusz Zawistowski, Krajowy Duszpasterz Służby Zdrowia. Wszyscy ponosimy konsekwencje – Dlaczego warto modlić się o trzeźwość – wyjaśnia ks. Bp Tadeusz Bronakowski przewodniczący zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Bernadetta z Lourdes - uboga córka młynarza ujrzała w grocie Piękną Panią. W „Gościu Niedzielnym” : rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć rozpoczynający się Wielki Post, oraz artykuły poruszające temat handlu ludźmi, zawierające wstrząsające świadectwa ofiar tego przestępczego procederu. Jest również dostępny „Anioł Stróż” dla dzieci i „Trwajcie w Miłości”.

Pamiętajmy o naszych rolnikach i w Europie, którzy domagają się poszanowania ich godności, dobrych warunków do uprawy ziemi, a przez to naszego bezpieczeństwa żywnościowego.