V Niedziela Zwykła

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Dziękujemy za zaproszenie do mieszkań i domów, za serdeczną gościnność, za rodzinne przyjęcie.

Spotkaliśmy się z niezapomnianą życzliwością. Wasze, bogate duchowo życie chrześcijańskie, ujmująca serdeczność, są dla nas szczególnym darem. Dziękujemy Wam bracia i siostry za żywą wiarę, miłość i szacunek do kapłanów, do mnie jako proboszcza oraz do księży. Każdego dnia w naszych kapłańskich sercach przynosiliśmy bagaż Waszych radości i sukcesów, powody do dumy i bycia szczęśliwymi, ale również Wasze troski, bóle, cierpienia, podeszły wiek, samotność, choroby, Waszą nadzieję na powrót do zdrowia i rozwiązania problemów rodzinnych. Nosimy Was w naszych sercach i modlimy się za Was. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby materialne parafii i ofiary, które są wdzięcznością za pracę duszpasterską. Jak ktoś z różnych względów nie złożył ofiary na Kościół z racji Kolędy a chciałby jeszcze to uczynić, może to zrobić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wszystkim parafianom niech Boża Opatrzność udziela obfitych łask. Za tydzień w ramach podziękowania o godz. 6.30 będzie sprawowana Msza Św. w intencji o Boże Błogosławieństwo dla tych, którzy przyjęli godnie księdza po Kolędzie.

Został ukończony prospekt organowy wraz z balkonikiem. Koszt 300.000 zł. Dziękujemy bardzo Urzędowi Marszałkowskiemu za dotacje 150.000 zł, 6 rodzinom za ofiarę 90.000 zł, a my parafianie ponieśliśmy koszt 60.000 zł.

Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 12.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wewnątrz kościoła.

Kino Muza zaprasza dziś na film „Wandea. Zwycięstwo albo śmierć” o godzinie 14.00 Jest to epicka opowieść o powstaniu ludowym przeciwko terrorowi rewolucji francuskiej, prześladowaniu Kościoła, w obronie tradycji i wiary katolickiej.

Dziś ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Koszt ogrzewania w miesiącach grzewczych w tym, domu parafialnego i kościoła wynosi od 15.000 do 20.000 zł.

Od 4 lutego w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Jutro wspomnienie św. Agaty. Po każdej Mszy Św. poświęcenie chleba, wody i soli.

W środę imieniny Pasterza naszej Diecezji ks. Bp Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

Wspólnota Nazaret zaprasza w piątek 9 lutego po wieczornej Mszy Św. na Drogę Krzyżową za kapłanów.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Remigiusz spod Poznania. Wygłosi Słowo Boże i przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na dokończenie wyposażenia Kościoła. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich chorych i tych, którzy się o nich troszczą.

Ks. Piotr Rosochacki składa serdeczne podziękowania ofiarodawcom za dar 29.800 zł przeznaczonych na działalność Caritasu w Odessie na Ukrainie.

Dziękujemy serdecznie jednemu małżeństwu za ufundowanie 7 świec i jednej pani za 1 świecę.

2 lutego był dzień modlitw i wsparcia osób żyjących w zakonach kontemplacyjnych. Nasza Parafia przekazała z tego dnia ofiary w wysokości 7.000 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Godziny Mszy Św. pogrzebowych ustalamy wcześniej w kancelarii parafialnej. Są to 10.30, 11.30, 12.30, 13.30. Z kolei w par. Św. Antoniego pełne godziny np. 10.00, 11.00 itp.

Biblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę poświęcona Błogosławionej rodzinie Ulmów. Można ją będzie obejrzeć do 26 lutego, przy ul. Piłsudzkiego 1A.

Raz w miesiącu w II środę miesiąca, będzie przyjmować bezpłatnie interesantów mediator sądowy w sprawach rodzinnych i cywilnych w godz.: od 18.00 do 20.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod nr tel.: 667 519 445 w pokoju naprzeciw kancelarii.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in.: Pigułka dzień po bez recepty? Jak działa taka antykoncepcja i jakie niesie konsekwencje dla nastolatków? W szkole misjonarzy. Centrum Formacji Misyjnej ma już 40 lat i służy polskim misjonarzom. Prawda o Wandei – o okrucieństwie rewolucjonistów francuskich wobec katolików i ich oporze.  W „Gościu Niedzielnym” : Doradzamy jak rozpoznać i rozwinąć powołanie. Powołanie na ekranie. Film opowiadający o życiu księży znajduje się na pierwszym miejscu filmów dokumentalnych we Francji. Jest również dostępny „Anioł Stróż” dla dzieci i „Trwajcie w Miłości”.