IV Niedziela Zwykła

Dziś gościmy o. Mariusza Szczepańskiego z Ekwadoru. Po Mszy Św. będzie zbierał ofiary przed świątynią na tamtejszy kościół.

Dziś po Mszy Św. o godz. 18.00 koncert oratorium „Słowo stało się Ciałem” w wykonaniu połączonych chórów Powiatu Mińskiego i zespołu jazzowego pod batutą Pana Michała Śmigielskiego. Serdecznie zapraszamy.

W piątek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Pamiętajmy o modlitwach w intencji osób życia konsekrowanego, zwłaszcza o Loretankach i Karmelitankach. Taca z tego dnia zostanie przekazana na zakony kontemplacyjne, które nie mają źródeł utrzymania. Pod chórem, u sióstr Loretanek będą do nabycia gromnice. Dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na ogrzewanie domu Sióstr Loretanek.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

Po niedzieli od 4 lutego w godzinach porannych są jeszcze wolne intencje.

Dziękujemy bardzo 3 rodzinom za ofiarowanie 3 świeczników oraz po jednym świeczniku Państwu Beacie i Robertowi Sitkowskim oraz Karolinie i Łukaszowi Sitkowskim, rodzinie z ul. Warszawskiej 212 za jeden świecznik. Będzie to piękna pamiątka po tych rodzinach, a jednocześnie przysporzy chwały Bożej.

Ks. prob. Janusz Kopczyński z parafii św. Antoniego, Pan Burmistrz naszego Miasta oraz Pani Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego zapraszają na Mazowieckie Kolędowanie 2 lutego na godz. 19.00 po Mszy Św. wieczornej w kościele św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Zakazana prawda? Czy już niedługo cytowanie tekstów biblijnych o homoseksualizmie lub krytyka LGBT będzie karalna? – pisze ks. Henryk Zieliński. Rechot nad Wisłą – Dziś mamy w Polsce kult niepamięci i rozmycia tożsamości – rozważa o. Dariusz Kowalczyk. Okaleczona przez ideologię – Dramatyczna historia Marty, która przeszła procedurę zmiany płci. W „Gościu Niedzielnym” : Pozytywnie o kolędzie – ważny artykuł w czasach, kiedy kolęda jest powszechnie krytykowana. Czy warto zrezygnować z zadawania uczniom pracy domowej? Jest do nabycia „Anioł Stróż” dla dzieci.

Dobiegła końca wizyta duszpasterska w naszej parafii. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy otworzyli swoje domy, przyjmując kapłana przybywającego z Chrystusowym błogosławieństwem. Dziękujemy także za złożone ofiary które będą przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Kancelaria parafialna czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Podczas trwania kolędy z sakramentu pokuty prosimy korzystać w czasie Mszy Świętych w niedziele oraz w dni powszednie rano.