III Niedziela Zwykła

W trzecią niedzielę zwykłą, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma się przyczynić do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

Dziś gościmy ks. Piotra Rosochackiego, który głosi do nas Słowo Boże. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia Caritasu na Ukrainie.

Dziś o godz. 17.00 jasełka w naszym kościele w wykonaniu grupy dzieci z Pniewnika. Będzie możliwość złożenia ofiary na koszta związane min. z  ich dojazdem.

Dzisiaj o godz. 17.00 w domu parafialnym nauka przed chrzcielna.

23 stycznia we wtorek Msza Św. Grupy modlitwy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

W środę 24 stycznia Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. Za przyczyną św. Franciszka Salezego, módlmy się, aby pracownicy mediów z poszanowaniem przekazywali prawdę, do której mają prawo wszyscy obywatele.

W czwartek 25 stycznia święto Nawrócenia Św. Pawła. Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczorem na modlitwę za małżeństwa i rodziny w kryzysie.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym o. Werbista Mariusz Szczepański z Ekwadoru. Po Mszy Św. będzie zbierał ofiary przed kościołem na tamtejszy kościół.

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 18.00 koncert oratorium „Słowo stało się Ciałem” w wykonaniu połączonych chórów Powiatu Mińskiego i zespołu jazzowego pod batutą Pana Michała Śmigielskiego.

Dom Dziennego Pobytu na ul. Granicznej dla osób starszych Caritas DW-P, zaprasza osoby 60+ obojga płci z terenu naszego miasta na pobyt dzienny w naszej placówce.

Dziękujemy bardzo organizatorom nocnej adoracji i tym, którzy się modlili w intencji naszej i Kościoła Świętego.

Dziękujemy bardzo Państwu Rek z ul. Nadrzecznej za ofiarowanie 1 świecznika oraz 7 rodzinom za ofiarowanie 7 świeczników. Będzie to piękna pamiątka po tych rodzinach, a jednocześnie przysporzy chwały Bożej.

Ks. Piotr Furman proboszcz w Tulczynie w Ukrainie dziękuje bardzo za ofiary 10.000 zł na renowację kościoła.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Fundusz Kościelny, czyli co? Skąd się wziął, ile to pieniędzy i kto z nich skorzysta? – wyjaśnia o. prof. Dariusz Walendzcik. Zamętu ciąg dalszy – jak watykańska deklaracja Fiducia supplicans pozwalająca na błogosławienie związków homoseksualnych ma się do dotychczasowego nauczania Kościoła – wyjaśnia o. prof. Dariusz Kowalczyk. Postkomunistyczny skansen – Ustawa o przejmowaniu majątków kościelnych, wciąż obowiązuje. Jak to możliwe? Pyta ks. Henryk Zieliński. W „Gościu Niedzielnym” : Powierzyć nie oddać - temat opieki nad seniorami. Jak to wygląda w naszym kraju, jak jest organizowane wsparcie dla takich osób. O Domu Samotnej Matki w Chicago, odpowiedzialności i wierze w człowieka. O pomysłach legalizacji związków partnerskich i konsekwencjach, jakie z tego wypływających. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W naszej wspólnocie trwa wizyta duszpasterska. Bardzo dziękujemy Kochanym Parafianom za miłe przyjęcie, ale również za wiele ciekawych wskazówek dotyczących naszych spraw parafialnych. Bóg zapłać również za życzliwość i ofiary na potrzeby naszej parafii. Ofiary z Kolędy będą przeznaczone na koszta związane z zakupem ziemi 416 m kw. pod parafialny parking i na dom katechetyczny. Mimo medialnej nagonki na duszpasterzy idących z kolędą i sprowadzaniu wizyty duszpasterskiej do symbolu koperty, to serca i domy są otwarte i wielu parafian stwierdza, że tęskni za tymi spotkaniami, które przede wszystkim związane są ze wspólną modlitwą i błogosławieństwem dla domowników. I za tę radość płynącą z tych spotkań z serca Wam, Kochani dziękujemy. Kancelaria parafialna czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Podczas trwania kolędy z sakramentu pokuty prosimy korzystać w czasie Mszy Świętych w niedziele oraz w dni powszednie rano.