II Niedziela Zwykła

Dziś gościmy ks. Piotra Furmana z Tulczyna na Ukrainie, który będzie zbierał przed kościołem ofiary na odbudowę kościoła i będzie chodził po kolędzie.

Od 14 do 18 stycznia w czwartek do godziny 15.00 na parkingu przy budującym się domu katechetycznym, będą zbierane elektrośmieci, np. komputery, żarówki, lodówki itp. Zyski ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc Polskim Misjonarzom.

Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza w środę 17 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 na modlitwę wstawienniczą w domu parafialnym.

W czwartek 18 stycznia Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczorem na spotkanie do domu parafialnego.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 19 na 20 stycznia. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

20 stycznia przypada 6 rocznica ingresu Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

Za tydzień Słowo Boże wygłosi do nas Ks. Piotr Rosochacki. Przed kościołem będzie możliwość wsparcia Caritasu na Ukrainie.

Przy ołtarzu stoi jeden świecznik mosiężny, pozłacany. Jest bardzo piękny i pasuje do ołtarza głównego i ołtarzy bocznych. Potrzeba ich 6 do ołtarza głównego i po 4 do ołtarzy bocznych. Koszt jednego to 1400 zł. Kto by chciał ufundować taki świecznik na chwałę Bożą i na pamiątkę po sobie, można to uczynić w zakrystii lub w kancelarii. W sumie do ufundowania jest ich 14.

Bóg zapłać za ofiary na budowany dom katechetyczny w wysokości 1000 zł i 50 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Czy grozi nam schizma? – o napięciach wywołanych deklaracją Fuducia supplicans, wprowadzającą błogosławieństwo par niesakramentalnych i jednopłciowych – pisze ks. Henryk Zieliński. Księżowska duma – Jak walka z często wydumanym klerykalizmem przesłania nam godność kapłaństwa – wskazuje o. prof. Dariusz Kowalczyk. Kolęda na zamówienie? – Coraz częściej wizyty duszpasterskie odbywają się wyłącznie na zamówienie. Czy to dobry kierunek – odpowiada ks. bp Szymon Sułkowski. W „Gościu Niedzielnym” : Fundusz do zmiany. Jakie rozwiązania prawne zastąpi Fundusz Kościelny?  Tu modlitwa jest zbrodnią. Przybierają na sile represje wobec Kościoła w Nikaragui. Do czego to prowadzi? Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Ofiary z Kolędy będą przeznaczone na koszta związane z zakupem ziemi 416 m kw. pod parafialny parking i na dom katechetyczny. Kancelaria parafialna czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie bram lub furtek na znak oczekiwania na księdza. Podczas trwania kolędy z sakramentu pokuty prosimy korzystać w czasie Mszy Świętych w niedziele oraz w dni powszednie rano.