Niedziela Chrztu Pańskiego

Dziś niedziela Chrztu Pańskiego, która zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. O godz. 12.30 krótka adoracja z racji I Niedzieli miesiąca. O godz. 17.00 nauka przed chrzcielna. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej. Tradycyjnie żłóbek i choinki będą w kościele do 2 lutego.

11 stycznia w czwartek Odnowa w Duchu  św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczornej do domu parafialnego na opłatek połączony z agapą.

12 stycznia w piątek Odnowa w Duchu  św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczornej na Drogę Krzyżową za kapłanów.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Piotr z Tulczyna na Ukrainie, który będzie zbierał przed kościołem ofiary na odbudowę kościoła i będzie chodził po kolędzie.

Od 14 stycznia do 18 stycznia w czwartek do godziny 15.00 na parkingu przy budującym się domu katechetycznym, będą zbierane elektrośmieci, np. komputery, żarówki, lodówki itp. Zyski ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc Polskim Misjonarzom.

Dziękujemy wszystkim którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” i włączyli się swoją pracą w te dzieło. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie dla Misji Świętych w wysokości  14500 złotych. Jest to duża pomoc dla misjonarzy.

Bóg zapłać za ofiary na dom katechetyczny w wysokości 500 zł i 100 zł.

Ks. Paweł Pallotyn dziękuje za ofiary rekolekcyjne w wysokości 17140 zł z przeznaczeniem na Misje.

Bóg zapłać za ofiary na Radio Maryja i TV Trwam w wysokości 2580 zł.

W tygodniu rano są jeszcze wolne intencje mszalne. Można je zamawiać w kancelarii.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Koniec pewnej epoki – Rok 2024 będzie obfitował w ważne zmiany w episkopacie Polski – wskazuje ks. Henryk Zieliński. Kościół wszystkich narodów – Ja wygląda życie Kościoła w różnych częściach świata? Z jakimi trudnościami zmagają się katolicy? Co stanowi ich siłę? – opowiadają chrześcijanie z wielu krajów i kontynentów. 6 stycznia to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Dzielmy się skarbem – rozmowa z ks. dr. Zbigniewem Sobolewskim, dyrektorem Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. W „Gościu Niedzielnym” : Osłaniał nie tylko prymasa. Sejm ogłosił rok 2024 Rokiem ks. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. To dobra okazja do tego, by przypomnieć postać tego niezwykłego kapłana. Fundusz do likwidacji, co w zamian. Fundusz kościelny nie jest aktem łaski, ze strony rządzących, ale formą spłaty starych należności. O co idzie gra? Szkolne nauczanie o sprawach wiary to norma w cywilizowanych krajach. Polacy w tej sprawie są dezinformowani. Jest również „Anioł Stróż dla dzieci”.

W naszej parafii rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Ofiary z Kolędy będą przeznaczone na koszta związane z zakupem ziemi 416 m kw. pod parafialny parking i na dom katechetyczny. Prosimy, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Zestawy kolędowe można nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę  święconą można pobrać w zakrystii.  Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie bram lub furtek na znak oczekiwania na księdza. Podczas trwania kolędy z sakramentu pokuty prosimy korzystać w czasie Mszy Świętych w niedziele oraz w dni powszednie rano.