Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj Święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa. To dobra okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i oddania naszych rodzin Matce Bożej. Świętowanie jubileuszy będzie  miało miejsce dziś o godz. 12.30 w czasie  Mszy Św.

Jest to także ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na wieczorne nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Za publiczne odmówienie hymnu Ciebie Boga  możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok ze sprawozdaniem duszpastersko gospodarczym. Nie będzie dziś Mszy św. o godz. 16.00.

Dzisiaj przypada pierwsza rocznica śmierci papieża Benedykta XVI. Módlmy się o radość życia wiecznego dla tego wielkiego papieża i teologa, oraz w intencji jego beatyfikacji.

Jutro przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - Nowy Rok. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na rozpoczęcie Nowego Roku publicznie śpiewamy hymn do Ducha Świętego - O Stworzycielu - w celu uproszenia łask, światła i mocy Bożej w tym nowym czasie. Do tej praktyki przypisany jest odpust zupełny. Msze Św. tak jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00.

4 stycznia Odnowa w Duchu  św. Nazaret zaprasza w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej. Adoracja do godz. 20.00. Zapraszamy.

5 stycznia w piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Służb Porządkowych, a na godz. 18.00 zapraszamy panów, którzy chcą być w służbie porządkowej w Orszaku Trzech Króli.

6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Taca będzie przeznaczona na Misje. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00. Już po raz 10-ty, ulicami naszego miasta przejdzie Miński Orszak Trzech Króli. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 12.30, która zostanie odprawiona w w naszym kościele pod przewodnictwem ks. Bp Romualda Kamińskiego. Następnie, ulicami Mińska, na czele z Trzema Królami, przy śpiewie kolęd,  przejdziemy do kościoła św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim, gdzie oddamy pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi i Świętej Rodzinie. Złożymy też dary. Trzej Królowie mirrę, kadzidło i złoto. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza rodziców z dziećmi do udziału w tym pięknym wyznaniu wiary.

W związku z uroczystością Trzech Króli, u sióstr pod chórem przy stolikach, będzie można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na ogrzanie klasztoru sióstr. Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2024. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymsko-katolickiego.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych rano ze względu na Kolędę. W sobotę o godz. 6.30 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Dziękujemy Państwu Ewie i Marcinowi Szulim, właścicielom Zajazdu pod Dębem w miejscowości Chrośla. Za bezinteresowną pomoc  w organizacji spotkania dla uczestników projektu:  Senior na Medal. Czyli od bierności do aktywności. Dofinansowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach rządowego programu na rzecz Osób Starszych Aktywni +. Za pyszne jedzenie,  miłą obsługę i  za życzliwość, którą od Państwa otrzymaliśmy.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W podwójnym tygodniku „Idziemy”, który jest w cenie 10 zł m.in. artykuł: Nowy rok, wielkie wyzwania - Mamy wszelkie powody, by żegnać rok 2023 z ulgą i nadzieją, że kolejny będzie lepszy. W języku Pana Jezusa - Najsłynniejszy z nich to Szarbel. Kim są maronici - opowiada libański maronita ks. Fabio Loutfi. Jest również w cenie numeru dostępny  kalendarz na 2024 rok z pięknymi zdjęciami z Ziemi Świętej.

W naszej parafii rozpoczyna się od 2 stycznia wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda. Zaprosiliśmy do wizyt duszpasterskich księży z Ukrainy: ks. Piotra Furmana, ks. Piotra Rosochackiego,  ks. Pawła Jurkowskiego pallotyna z Ząbek i proboszcza z Rudzienka ks. Sławomira Brajczewskiego. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Zestawy kolędowe można nabyć u sióstr Loretanek na placu Kilińskiego. Wodę święconą można pobrać w zakrystii. Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00.

Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy.

W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie bram lub furtek na znak oczekiwania na księdza. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na materiały, robociznę i wybudowanie domu katechetycznego i koszta związane z zakupem ziemi na parking parafialny od ul. Ogrodowej. Będzie możliwość nabycia cegiełek na dom katechetyczny.