BOŻE NARODZENIE 26 GRUDNIA

Dziś II Dzień Świąt - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele. Nie ma dziś Mszy Św. o godz. 16.00.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Porządek Mszy Świętych i nabożeństw jak w dzień powszedni: 6.30, 7.00, 8.00 oraz 18.00 zbiorowa z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

Dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę Święta, a nie uroczystości i nie znoszą piątkowego postu.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w najbliższą niedzielę 31 grudnia 2023 w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Również w niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok ze sprawozdaniem duszpastersko gospodarczym. Nie będzie Mszy św. O godz. 16.00.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.

W podwójnym tygodniku „Idziemy”, który jest w cenie 10 zł m.in. artykuł: Jak spotkać się przy stole? - Zamiast narzekać na Kościół i polityków spróbujmy każdemu za coś podziękować - zachęca ks. Robert Wielądek. Wigilie nadziei. O wigiliach w trudnych okolicznościach. Wchodzi orszak. Szesnasty już Orszak Trzech Króli, to barwne i wielowymiarowe widowisko uliczne, które każdego roku zachwyca treścią, prostota przekazu i radosną atmosfera panującą wśród uczestników.

W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii składamy wszystkim parafianom i gościom z serca płynące życzenia. Życzymy, aby Jezus każdego dnia rodził się w naszych sercach, rodzinach, pracy, wśród przyjaciół, w trudnościach i radościach codzienności. Życzymy, aby te święta podczas których przychodzi Zbawiciel, każdy doświadczył prawdziwej miłości, radości i serdeczności. Dziękujemy za waszą gorliwość i modlitewne wsparcie. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Szczęść Boże!

PORZĄDEK WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

ul. Gnieźnieńska i Majątkowa

ul. Gdańska, Słoneczna i Szczecińska 8a

ul. Topolowa - bloki 1, 3 i 4

Ofiary złożone w czasie kolędy będą przeznaczone na koszta związane z budową domu katechetycznego oraz zakupem ziemi pod parking przy ulicy Ogrodowej o wielkości 416 m2.