BOŻE NARODZENIE 25 GRUDNIA

Dziękujemy bardzo ministrantom na czele z ks. Tomaszem i prezesem Panem Pawłem za piękną dekorację Bożonarodzeniową w kościele i szopce zewnętrznej, a wcześniej powycinali i przewieźli choinki. Dziękujemy chórowi parafialnemu, na czele z dyrygentem Panem Michałem, za uświetnienie swoim pięknym śpiewem pasterki o godz. 24.00. Dziękujemy także S. Annie, Pani Elżbiecie i Pani Karolinie za dekoracje ołtarza.

Dziękujemy wszystkim za wytrwałą modlitwę na roratach, w sposób szczególny dzieciom, ministrantom i bielankom.

Dziś pod chórem będzie możliwość złożenia ofiary na telewizje Trwam  i Radio Maryja.

Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, II Dzień Świąt - Msze Św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

Ofiary złożone jutro na tacę będą przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej Diecezji.

Dni oktawy Narodzenia Pańskiego mają rangę Święta, a nie uroczystości i nie znoszą piątkowego postu.

We środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

W czwartek Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” zaprasza po wieczornej Mszy Św. na modlitwę za małżeństwa i rodziny w kryzysie. Modlitwa odbędzie się w kościele. Na koniec przewidziana jest krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy tych w kryzysie ale i te małżeństwa, które chcą umocnić się i podziękować za małżeństwo.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w niedzielę 31 grudnia 2023 w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Również w niedzielę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym za miniony rok ze sprawozdaniem duszpastersko gospodarczym. Nie będzie Mszy św. O godz. 16.00.

Parafialny Zespół Caritas gorąco dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy swoim dobrym sercem i wsparciem materialnym sprawili, że wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, otrzymało paczki świąteczne, a ukraińskie dzieci słodycze. Niech Nienarodzone Dzieciątko Wam błogosławi. A my dziękujemy osobom z naszego Caritasu Parafialnego za trud organizacyjny rozprowadzania paczek.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.

W podwójnym tygodniku „Idziemy”, który jest w cenie 10 zł m.in. artykuł: Jak spotkać się przy stole? - Zamiast narzekać na Kościół i polityków spróbujmy każdemu za coś podziękować - zachęca ks. Robert Wielądek. Wigilie nadziei. O wigiliach w trudnych okolicznościach. Wchodzi orszak. Szesnasty już Orszak Trzech Króli, to barwne i wielowymiarowe widowisko uliczne, które każdego roku zachwyca treścią, prostota przekazu i radosną atmosfera panującą wśród uczestników.  W „Gościu Niedzielnym”: Zobaczyć Boże Narodzenie. Czego można dowiedzieć się o Bogu i o człowieku kontemplując betlejemską stajenkę. Bóg się rodzi... raczej nie w grudniu. Dlaczego 25 grudnia jest najlepszym dniem w roku na świętowanie Bożego Narodzenia? Bóg wchodzi w biedę. O posłudze w Chicago, rodzicach i darach na Boże Narodzenie mówi o. Józef Polak. Koszt za podwójny numer 15 zł.

W imieniu wszystkich kapłanów pracujących w naszej parafii składamy wszystkim parafianom i gościom z serca płynące życzenia. Życzymy, aby Jezus każdego dnia rodził się w naszych sercach, rodzinach, pracy, wśród przyjaciół, w trudnościach i radościach codzienności. Życzymy, aby te święta podczas których przychodzi Zbawiciel, każdy doświadczył prawdziwej miłości, radości i serdeczności. Dziękujemy za waszą gorliwość i modlitewne wsparcie. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Szczęść Boże!