IV Niedziela Adwentu

Dziś wigilia, choć jest niedziela, to ofiarujmy Bogu całodzienny post. Msze Św. dziś tak jak w niedzielę z tym, że Mszy św. O godz. 16.00 i 18.00 nie będzie, ale za to będą dwie pasterki. Pierwsza o godz. 22.00 dla osób starszych oraz dzieci i o godz. 24.00 tradycyjna. Taca z pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W poniedziałek Mszy św. o godz. 6.30 i 16.00 nie będzie, a we wtorek o godz. 16.00.

Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w niedzielę Świętej Rodziny 31 grudnia 2023 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Porządek Kolędy podamy w 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Siostry Loretanki rozprowadzają dziś opłatki wigilijne w kościele pod chórem.

Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

W kościele pod chórem są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Bóg zapłać za ofiarę 1500 zł na budowany dom katechetyczny.

Pod chórem jest do nabycia z powiększoną czcionką podwójny numer tygodnika Idziemy w cenie 10 zł, a w nim: Śpiewnik kolęd, obrzęd wieczerzy wigilijnej wraz z Ewangelią, kalendarz na Nowy Rok z ilustracjami z Ziemi Świętej, felieton o. Dariusza Kowalczyka - Chanuka a opiłowanie katolików, wigilie trudnej nadziei świętowane na kresach. Pogrzeb młodego misjonarza ks. Roberta Guta z Sierra Leone, który też przyjeżdżał do naszej parafii. Jan Zamojski odzyskał Tatry dla Polski, której nie było i wiele innych artykułów. Gość Niedzielny w cenie 15 zł ze specjalnym audiobookiem, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów.