III Niedziela Adwentu

Dzisiaj III niedziela adwentu zwana niedzielą Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Od dzisiaj rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które do środy włącznie poprowadzi ks. Paweł Jurkowski Pallotyn. Msze Św. w dni powszednie z naukami o godz. 6.30, 9.00 i 11.00 dla dorosłych, 16.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych i o 20.00 dla młodzieży starszej i osób późno wracających z pracy. Spowiedź 15 minut przed każdą Mszą św. 20 grudnia w środę Msza Święta o godz. 11.00 z nauką dla starszych i chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o przyprowadzenie do kościoła osób starszych i chorych. Natomiast wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 23 grudnia o godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii  wraz z adresami i telefonami chorych. Niech udział w rekolekcjach wzbudzi w nas pragnienie poznania dobroci Boga.

W czasie świąt nie będzie spowiedzi, dlatego wykorzystajmy rekolekcje, gdzie podczas rekolekcji będzie dodatkowo kilku księży wynajętych do spowiadania. Korzystajmy ze spowiedzi przez czas rekolekcji, nie odkładajmy na ostanie dni przed świętami. Polecajmy w modlitwach Księdza rekolekcjonistę i Księży spowiedników. Polecajmy nasze rodziny, prośmy, aby w nich rozwijało się życie chrześcijańskie, bo przecież w gronie rodziny będziemy przeżywali narodzenie Jezusa Chrystusa.

Roraty są odprawiane w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00. W rekolekcje o godz. 9.00.

23 grudnia w sobotę Grupa Modlitwy Św. O. Pio zaprasza na Mszę Św. na godz. 18.00 poprzedzona różańcem o godz. 17.30.

24 grudnia IV niedziela Adwentu. Do południa porządek niedzielny. Nie będzie Mszy Św. wieczornej o godz. 16.00 i 18.00. Zachowajmy tradycyjny post.

Nasza parafia organizuje konkurs szopek Bożonarodzeniowych dla dzieci, który się już rozpoczął, a zakończy się w 1 dzień Bożego Narodzenia. 3 najlepsze prace pojadą do kościoła św. Antoniego w Mińsku Maz., gdzie poświęci je ks. bp Romuald po zakończeniu Orszaku 3 Króli.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w kościele pod chórem.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, a także jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich od piątej rocznicy po wielokrotność tych lat. Będzie to miało miejsce w Niedzielę  Świętej Rodziny 31 grudnia 2023 w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania do kancelarii.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, dzięki którym udało się przygotować 130 paczek świątecznych. Jednej fundacji oraz dwóm firmom, które chcą pozostać anonimowe, za wpłaty na konto Caritas. Parafianom za produkty spożywcze i chemiczne oraz datki do skarbony.  Zespołowi Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, Zespołowi Szkół Turystyczno-Gastronomicznych, Zespołowi Szkół Ekonomicznych i Związkowi Harcerstwa Rzeczpospolitej, przy naszej Parafii.  Za pomoc w zbiórce żywności w mińskich supermarketach. Szczególne serdecznie dziękujemy Szkolnemu Kołu Wolontariatu przy Zespole Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego i jego opiekunom, nauczycielom: Pani Dorocie Gryz i Panu Mariuszowi Wójcikowi za dwadzieścia gotowych paczek z produktami spożywczymi. Także młodzieży z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, która pod opieką nauczyciela Pana Łukasza Rogali pakowała paczki. Uczniowie obu szkól pomagali też w zbiórce żywności. Prosimy o dalsze wspieranie naszych działań, poprzez datki wrzucane do skarbony Caritas. Pomagamy potrzebującym przez cały rok. Niech każde okazane dobro wraca stokrotnie.

Potrzebnych jest ok. 20 mężczyzn porządkowych do orszaku 3 Króli. Zgłoszenia w zakrystii do końca Świąt Bożego Narodzenia.

Pod koniec stycznia 2024 r. jest organizowana przez fundację „Róże Maryi” pielgrzymka do Meksyku. Szczegóły w gablocie.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” artykuł: o. prof.  Dariusza Kowalczyka o religii w szkole. Skąd czerpać radość – rozmowa z o. Piotrem Kwiatkiem, psychoterapeutą i rekolekcjonistą. Pokój dla ziemi Zbawiciela – opisuje ks. Jacek Stefański. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Wielkie O! Zestawienie pierwszych liter antyfon wielkich, czytane do tyłu, daje zawołanie, które jest istotą ostatnich dni Adwentu. Geniusz serca – o św. Józefie Sebastianie Pelczarze, utalentowanym naukowcu i biskupie, którego miłością było Najświętsze Serce Jezusa. Dodatek specjalny – Czekając na Nowonarodzonego – propozycja rodzinnej modlitwy przed wigilią. Jest również dostępna bezpłatnie „Ranna Rosa”.