II Niedziela Adwentu

Dziś przypada II Niedziela Adwentu, dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie, w tym dniu z Kościołem w Polsce i poza Jego granicami łączą się wierni z wielu parafii za wschodnią granicą, dziękując Bogu za modlitwę i składane ofiary. Ofiary zebrane dziś, a także napływające od stałych ofiarodawców indywidualnych, służą pomocą katolikom we wszystkich diecezjach w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej czyli: Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Mołdawia, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja, Uzbekistan, Gruzja i Armenia. Dziś jest możliwość złożenia ofiary u ministrantów przed kościołem na wsparcie chrześcijan, którzy są w ciężkiej sytuacji, zwłaszcza parafie katolickie na Ukrainie, gdzie jest wojna. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Nasza parafia zakupiła od Skarbu Państwa działkę 416 m kw., która leży od ul. Ogrodowej od zakończenia muru parkingu parafialnego szerokości 12 m, a długości ok. 35 m. Koszt całkowity to 220 000 zł. Została jeszcze do zakupienia od osoby prywatnej podobna działka od ul. Ogrodowej, dlatego po przykryciu budynku katechetycznego blachą, inwestycja zostanie przerwana na okres ok. 2 lat.

Roraty są odprawiane w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

Grupa Loretańska „Miriam” zaprasza dziś na spektakl pt. „Dramat jednego życia” w naszym kościele o godz. 13.15. Jest bardzo ineresujący.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” zaprasza w czwartek 14 grudnia po wieczornej Mszy Św. na spotkanie do domu parafialnego, szczególnie nowe osoby.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 15 na 16 grudnia. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz do życia małżeńskiego. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień 17 grudnia w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które do środy włącznie poprowadzi ks. Paweł Jurkowski Pallotyn. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30, 9.00, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź na Mszach Świętych. Szczegóły za tydzień.

Nasza parafia organizuje konkurs szopek Bożonarodzeniowych dla dzieci, który się już rozpoczął, a zakończy się w 1 dzień Bożego Narodzenia. 3 najlepsze prace pojadą do kościoła św. Antoniego w Mińsku Maz., gdzie poświęci je ks. bp Romuald po zakończeniu Orszaku 3 Króli.

Wysyłając kartki  świąteczne pamiętajmy, by były ze Świętą Rodziną. Bo to przecież Boże Narodzenie, a nie święto zimy. Dbajmy o przestrzeń, by w niej obecny był Bóg. W zeszłym roku widziałem przed świętami oświetlone choinki, migające na saniach, sarenki, ale tylko pod dwoma domami był prawdziwy żłóbek z Panem Jezusem.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Są już do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w kościele pod chórem.

W sobotę 23 grudnia od godz. 10.00 planowane są odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów wraz z telefonami chorych w kancelarii i zakrystii po Mszach św.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne, a także jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich od piątej rocznicy po wielokrotność tych lat. Będzie to miało miejsce w Niedzielę  Świętej Rodziny 31 grudnia 2023 w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania do kancelarii.

Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, będzie przygotowywał paczki świąteczne. Gorąco prosimy o włączenie się w to dzieło. Z naszej pomocy korzysta około dwustu osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.  Niech ich święta Bożego Narodzenia będą radosne.  Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe artykuły spożywcze i środki czystości. Można też wrzucić do skarbony Caritas nawet niewielki datek. Za te ofiary kupimy świąteczne artykuły spożywcze. Pod chórem można zaopatrzyć się za „co łaska” w ręcznie wykonane, piękne ozdoby świąteczne. Dochód zostanie przeznaczony dla seniorów. Wszystkim, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać! Niech okazane dobro wróci do każdego stokrotnie.

Potrzebnych jest ok. 20 mężczyzn porządkowych do orszaku 3 Króli. Zgłoszenia w zakrystii do końca Świąt Bożego Narodzenia.

Ks.  Włodzimierz  z Białorusi składa serdeczne podziękowania za ofiary na budowę kościoła w wysokości 10.300 zł i zapewnia o modlitwie w intencji ofiarodawców.

Dziękujemy za nakrętki  i prosimy o ich dalsze przynoszenie.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” artykuł: Płomień, który niesie światło – o świecy Caritas, która od 30 lat płonie wigilijnych stołach, opowiada ks. Marcin Iżycki. Jak się wierzy na Syberii – Realia działalności Kościoła katolickiego na krańcach Rosji przybliża pracujący tam o. Mirosław Zięba. Dlaczego nie mamy dzieci? – Polskie rodziny, które chcą i mogą mieć dzieci, nie mają ich. Jakie są blokady? W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Wiele hałasu o in vitro. Dlaczego in vitro nie jest metodą leczenia niepłodności i jakie jest stanowisko Kościoła na ten temat. Przystanek nadziei. Opowieść o pewnej parafii, w której nie wiedzą, co to kryzys Kościoła. Dzień matki. Bazylika św. Jana na Lateranie świętuje 1700 rocznicę konsekracji. Jest również dostępna bezpłatnie „Ranna Rosa”.