Uroczystość Chrystusa Króla

Dziś niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Jest to również święto patronalne ministrantów i lektorów. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i życzymy Bożego błogosławieństwa.

Dziś ze Słowem Bożym przyjechał do nas ks. proboszcz Dariusz Stefanowicz z parafii Dobrego Pasterza z Warszawy – Miedzeszyna. Taca z tego dnia jest przeznaczona na budowę kościoła.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza dziś o godz. 13.30 na koncert Missa de Angelis Grzegorza Duchnowskiego pod batutą Michała Śmigielskiego w naszym kościele.

Dziś o godz. 18.45 w kościele pierwsze spotkanie nowych osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania.

W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza również w czwartek po wieczornej Mszy Św. na modlitwę za małżeństwa i rodziny i rodziny i małżeństwa w kryzysie. Będzie konferencja tematyczna i krótka adoracja.

W tym tygodniu przypadać będą: I piątek i I sobota miesiąca.
Spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Za tydzień Adwent czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tych dniach powstrzymujemy się od  wesel i zabaw.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Włodzimierz z Lacku k. Grodna na Białorusi. Będzie przed kościołem zbierał na remont świątyni.

Za tydzień na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci ze szkoły z ul. Dąbrówki i Salezjan, a o godz. 16.00 poświęcenie medalików dla dzieci ze szkoły im. św. Jana Pawła II.

Siostry Loretanki od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Grupa Loretańska Miriam zaprasza na spektakl pt. „Dramat jednego życia” w naszym kościele 3 grudnia o godz. 18.45 i 10 grudnia o godz. 13.15.

9 grudnia w sobotę tego roku o godz. 12.00 odbędzie się wyjazd na pielgrzymkę autokarową z Ks. Karolem do Warszawy do parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu, na Mszę Św., różaniec i opłatek i do Seminarium Diecezjalnego w Tarchominie na sztukę teatralną w wykonaniu kleryków III roku studiów pt: „Co teraz?” Powrót ok. godz. 21.00. Koszt podróży 30 zł + ofiary na seminarium. Zapisy pod nr telefonu: 604 652 518. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.

Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, będzie przygotowywał paczki świąteczne. Gorąco prosimy o włączenie się w to dzieło. Z naszej pomocy korzysta około dwustu osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.  Niech ich święta Bożego Narodzenia będą radosne.  Do kosza wystawionego w kościele można składać trwałe artykuły spożywcze i środki czystości. Można też wrzucić do skarbony Caritas nawet niewielki datek. Za te ofiary kupimy świąteczne artykuły spożywcze. Wszystkim, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać! Niech okazane dobro wróci do każdego stokrotnie. Parafialny Zespół Caritas poszukuje także wolontariuszek  i wolontariuszy, którzy  mają co najmniej 15. lat lub więcej. Pomogą w przeprowadzeniu zbiórki żywności w mińskich supermarketach, w dniach 8-9 grudzień 2023 r. Prosimy o zostawianie kontaktu u Pana kościelnego. Do każdego zadzwonimy i wyjaśnimy szczegóły tej zbiórki.

W kancelarii można jeszcze przynosić ofiary na wypominki roczne.

Bóg zapłać za ofiary złożone przed kościołem na chrześcijan prześladowanych za wiarę na Bliskim Wschodzie w wysokości 5000 zł, a także na nasze Seminarium Duchowne w wysokości 14050 zł.

Bóg zapłać 2 rodzinom za ofiary w wysokości 1000 zł i 200 zł na dom katechetyczny.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Kapłaństwo dla wszystkich. Wg prawa Mojżeszowego Pan Jezus był świeckim – synem cieśli – jak o Nim powszechnie mówiono. Oficjalnie nie był nawet rabinem. W optyce Bożej był jednak kimś więcej – tłumaczy ks. Henryk Zieliński. List i komentarze – List ks. abp Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski do Papieża Franciszka w sprawie zagrożeń doktrynalnych Niemieckiej Drogi Synodalnej i reakcje na jego publikację komentuje o. prof. Dariusz Kowalczyk. Oto Król wasz – w dobie demokracji nazywanie Chrystusa Królem może wydawać się anachroniczne. Odpowiedzi dlaczego jest inaczej, znajdziemy w Biblii – wskazuje ks. Łukasz Piotrowski. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: O tym, co łączy, a co rożni Kościoły katolicki i prawosławny, oraz o owcach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia. Kalendarz na 2024 r. – Apostołowie Chrystusa. W dwumiesięczniku „Trwajcie w miłości”: Wanda Półtawska – cudem ocalona, ratowała innych. Oddajmy się Matce Bożej słowa Pana Jezusa do s. Faustyny Kowalskiej, jeżeli my jako naród odejdziemy – Polski nie będzie, jeśli będziemy wierni Bogu, Polska będzie wywyższona w potęgę i świętości. Nawrócenie ateisty o twardym karku.