XXXIII Niedziela Zwykła

Dziś obchodzony jest VII Światowy Dzień Ubogich. .

Dziś taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie na Tarchominie.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. Pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach do Służby Bożej i za powołanych.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

We wtorek o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych ze szkoły nr 3 i 4.

W środę 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panu organiście i dyrygentowi naszemu, kantorom, muzykom i śpiewającym w scholach i zespołach muzycznych naszej parafii życzymy, by święta Cecylia wypraszała obfitość łask Bożych oraz  radość z dzielenia się swymi zdolnościami. Wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii w naszym kościele.

Dnia 23 listopada w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Ojca Pio poprzedzona różańcem o 17.30. Po Mszy Św. spotkanie w domu parafialnym.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza również w czwartek po wieczornej Mszy Św. na spotkanie wspólnotowe do domu parafialnego. Rozpoczynamy rekolekcje wspólnotowe.

W kancelarii można jeszcze przynosić ofiary na wypominki roczne.

Niedługo będzie Orszak 3 Króli. Jeśli ktoś ma pelerynki z orszaku, proszony jest o zwrot do naszego kościoła.

Mińskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza na koncert Missa de Angelis Grzegorza Duchnowskiego pod batutą Michała Śmigielskiego dnia 26 listopada w niedzielę o godz. 13.30 w naszej parafii. Wystąpi Sylwia Stępień – sopran oraz chór kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas ks. proboszcz z Warszawy – Miedzeszyna. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na budowę kościoła.

Pierwsze spotkanie nowych osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania (uczniowie klas ponadpodstawowych i dorośli) odbędzie się w niedzielę 26 listopada o godz. 18.45 w kościele.

9 grudnia w sobotę tego roku o godz. 12.00 odbędzie się wyjazd na pielgrzymkę autokarową z Ks. Karolem do Warszawy do Matki Bożej Pompejańskiej na Mszę Św., różaniec i opłatek i do Seminarium Diecezjalnego na Tarchominie na sztukę teatralną w wykonaniu kleryków III roku studiów pt: „Co teraz?” Powrót ok. godz. 21.30. Koszt podróży 30 zł + ofiary na seminarium. Zapisy pod nr telefonu: 604 652 518. Serdecznie zapraszamy.

Bóg zapłać pewnym osobom za ufundowanie i pokrycie kosztów zamontowania krucyfiksu w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

W zakrystii jest do nabycia podręcznik do historii „Historia i teraźniejszość” – obie części. Cena 50 zł za jedną pozycję.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Jak pomagać? – O wsparciu, które ratuje przed pójściem na dno. Opowiada s. Waleria Terlecka. O co się  modlić? – W jaki sposób i o co możemy  prosić Boga, nie traktując Go jak złotej rybki – radzi ks. Łukasz Piotrowski. Zawód organista – Muzycy ciągle rozwijający swoje umiejętności czy chałturnicy? Jacy organiści grają w kościołach w Polsce? W „Gościu Niedzielnym” artykuł: O znaczeniu i skali działalności charytatywnej Kościoła. Nakarmić i omodlić. Od 10 lat Polacy wspierają seminaria w najodleglejszych zakątkach globu. Akcja AdoMis rusza właśnie po raz jedenasty. Żywność żywności nierówna. Jest taka, która szkodzi, taka, która zapobiega chorobom i taka, która wspiera proces leczenia.