XXXII Niedziela Zwykła

XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym odbywa się pod hasłem „To jest zawsze nasz dom”. Pomoc Kościołowi w Potrzebie, organizator wydarzenia, chce pokazać wiernym w Polsce, jakie przesłanie niosą chrześcijanie dla Bliskiego Wschodu, regionu silnie naznaczonego przemocą, który dla tysięcy z nich pozostaje domem. Wesprzyjmy to ważne dzieło naszą pomocą materialną i modlitwą, żeby mógł tam jak najszybciej zapanować pokój. Dziś u ministrantów przed kościołem można złożyć ofiarę na Kościół Prześladowany.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza w środę po wieczornej Mszy Św. na modlitwę wstawienniczą do domu parafialnego.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy Św. na spotkanie wspólnotowe do domu parafialnego.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 17 na 18 listopada. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz do życia małżeńskiego. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Warszawie na Tarchominie.

Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się poświęcenie medalików dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z ul. Siennickiej.

W kancelarii można przynosić ofiary na wypominki roczne, które są czytane przed Mszami św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.

Na cmentarzu grzebalnym w Mińsku Mazowieckim obecnie jest robione ogrodzenie z kamienia. W tym roku był robiony parking przy bramie, od strony cmentarza komunalnego. Zostało też zrobione odwodnienie i uporządkowany teren przy parkingach. Te wszystkie dzieła od strony zalewu są robione przez naszą parafię. Koszt tych inwestycji wyniósł przeszło milion złotych. Parafia od nikogo nie dostała żadnych pieniędzy, a środki na inwestycje na cmentarzu są uzyskiwane z dochodów cmentarza.

Niedługo będzie Orszak 3 Króli. Jeśli ktoś ma pelerynki z orszaku, proszony jest o zwrot do naszego kościoła.

Bóg zapłać za ofiarę na budujący się dom katechetyczny w wysokości 1000 zł od pewnej osoby.

Ks. Jan z Kamerunu pragnie podziękować za ofiary w wysokości przeszło 17000 zł i zapewnia o modlitwie.

W zakrystii jest do nabycia podręcznik do historii „Historia i teraźniejszość” – obie części. Cena 50 zł.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Pobożna menedżerka – Generałowa, spadkobierczyni zasłużonych rodaków, założycielka Szkoły Domowej pracy Kobiet – o służebnicy Bożej Jadwidze Zamojskiej.  Polska katolicka – o związku miedzy katolicyzmem a polskością. Oblicza transhumanizmu – Czy symbioza człowieka z technologią poskutkuje lepszym sposobem życia – rozważa ks. bp Jacek Grzybowski. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Pod waszą obronę. Którzy święci patronują Polsce i jakie ma znaczenie modlitwa z ojczyznę. Czas Jozafata. Św. Jozafat Kuncewicz, choć umarł równo 400 lat temu, może być przewodnikiem także dla ludzi w XXI wieku. To krew naszych męczenników. Za wiarę w Chrystusa się płaci domem, ojczyzną, życiem i wielu ten koszt ponosi.