XXXI Niedziela Zwykła

Do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust za jedną duszę cierpiącą w czyśćcu pod zwykłymi warunkami. Jeśli ktoś nie może odwiedzić cmentarza grzebalnego w Mińsku Maz., to wokół naszego kościoła też jest cmentarz, gdzie tysiące ludzi było chowane przez kilkaset lat. Dopiero z końcem XVIII w. utworzono obecnie funkcjonujący cmentarz.

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Jan. Przed kościołem będzie zbierał na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Kamerunie.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

W czwartek obchodzimy święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów świata. W naszej parafii będziemy przeżywali bierzmowanie o godz. 18.00, którego udzieli ks. prał. Stanisław Markowski.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza w czwartek po wieczornej Mszy św. na spotkanie do domu parafialnego.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza w piątek po wieczornej Mszy św. na Drogę Krzyżową za kapłanów.

W sobotę 11 listopada przypada 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. Msz św. o godz. 6.30, 8.00, o godz. 9.30. Msza św. za ojczyznę w zamówiona przez Pana Burmistrza, oraz o 11.00 i o 18.00.

12 listopada w niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs lektorski. Poprowadzi go ks. prob. z Cegłowa ks. Dariusz Cempura. Zapisy u niego 12 listopada w salce katechetycznej na dole.

W Jakubowie 12 listopada o godz. 11.00 uroczystość 550 -lecia parafii oraz koronacja obrazu św. Anny Samotrzeciej, której dokona ordynariusz naszej diecezji ks. bp Romuald Kamiński.

Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka na Kościół Prześladowany.

W kancelarii można przynosić ofiary na wypominki roczne, które sa czytane przed Mszami św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30.

Bóg zapłać za ofiary na misje w wysokości 14.150 zł i na budowę kościoła w Warszawie – Miedzeszynie w wysokości 13.320 zł.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania 550. rocznicy powstania parafii św. Anny w Jakubowie oraz koronacji wizerunku św. Anny Samotrzeciej w niedzielę 12 listopada 2023 r. o godz. 11.00. Uroczystości poprzedzą Misje Święte, które poprowadzą ojcowie redemptoryści od niedzieli 5 listopada. Szczegółowy plan dostępny jest na stronie www.parafiajakubow.pl w zakładce „550-lecie parafii”.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Czyściec: miłość nie tortury – Czym jest ogień czyśćcowy? Jak pomóc tym, którzy go doświadczają? – wyjaśnia s. Anna Czajkowska ze Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyścowych. Przepustka do nieba – msze gregoriańskie to jedna z najpopularniejszych form modlitwy za zmarłych. Jak pomagają cierpiącym czyściec? – wyjaśnia ks. dr Łukasz Żak. Hospicjum to także – Czego potrzebują ludzie żegnający się tym światem, jak wspierać ich bliskich. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: o niedawno zmarłej prof. Wandzie Półtawskiej, przyjaciółce św. Jana Pawła II. O parafiach polskich i zagranicznych, które zasłynęły największą liczną powołań kapłańskich i zakonnych. Przejście z e wspomaganiem. Każdy musi odejść z tego świata, ale to jak odejdzie, może zależeć od modlitwy innych.