Uroczystość - Rocznica Poświęcenia Kościoła

W kościołach poświęconych których data poświęcenia jest nieznana, obchodzimy dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Poświęcenie oznacza akt ofiarowania Bogu miejsca wraz z jego wyłączeniem z użycia świeckiego, którego dokonuje się przez specjalny obrzęd. Dlatego na ścianach naszego kościoła, w tych miejscach, gdzie dokonano namaszczenia, są zapalone świece zwane „zacheuszkami”.

Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na budowę kościoła  w Miedzeszynie.

W tych ostatnich dniach października odmawiajmy codziennie różaniec w gronie rodziny i włączajmy się do tej modlitwy także tutaj, w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach przez cały rok. Dziś różaniec o godz. 17.00. Potrzeba modlitwy za naszą ojczyznę by była wierna Krzyżowi, Ewangelii i Chrystusowi i by była chrześcijańska.

Halloween to święto pogańskie. Później tę tradycję  zawłaszczyli sobie sataniści, którzy w noc z 31 października na 1 listopada odprawiali czarne msze, oddawali się orgiom seksualnym i obrzędom jednoczenia się z demonami. Obecnie Halloween chce tworzyć beztroską zabawę opartą na efektach niesamowitości, grozy, odwołującą się do wywoływania duchów. Uczestnicy tej zabawy nakładają maseczki, posługują się talizmanami. Halloween niesie ze sobą niebezpieczne przekraczanie granic, prowadząc do okultyzmu, magii i kultu szatana. Ponadto Halloween wypiera ze świadomości chrześcijańskie święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, podczas których ludzie mogą nawiązać kontakt ze swoimi zmarłymi poprzez modlitwę, którą świadczą duchową pomoc zmarłym.

Zbliża się listopad, w którym pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach. W kancelarii, dziś pod chórem w kościele przyjmujemy na wypominki roczne czytane w każdą niedzielę przed godz. 9.30, 11.00 i 12.30, jednorazowe na 1 i 2 listopada, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 18.00. Wypominki niech będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności naszym zmarłym rodzicom, krewnym, braciom, siostrom i kapłanom. To najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Kwiaty i znicze nic nie wniosą dla zbawienia ich, tylko nasza modlitwa i ofiarowana komunia św. w ich intencji. 1 listopada porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja modlitewna na cmentarz do pięciu stacji, gdzie będzie modlitwa za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych z 1 XI. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. 2 listopada Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 17.00 w kościele modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych z 2 XI. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie procesja różańcowa na cmentarz. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za 1 duszę czyśćcową. Warunki to być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, śmieci wrzucajmy tylko do kontenerów, a nie obok, czy w miejscu, gdzie stał a został zabrany do opróżnienia kontener. Puste wkłady ze zniczy wrzucajmy do specjalnych przygotowanych klatek. Nie twórzmy dzikich wysypisk, wrzucając śmieci gdzie popadnie, niszcząc pracę innych.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
Spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Jan. Przed kościołem będzie zbierał na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Kamerunie.

12 listopada w niedzielę o godz. 14.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs lektorski. Poprowadzi go ks. prob. z Cegłowa ks. Dariusz Cempura. Zapisy u niego 12 listopada w salce katechetycznej na dole.

Dziękujemy bardzo pewnej osobie za ofiarowanie chryzantem w doniczkach do przyozdobienia ołtarzy w kościele.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Aureola do wzięcia – Czy każdy może zostać świętym? Od czego zacząć – odpowiada ks. prof. Marek Chmielewski. Święci, nie idealni – Prawda bez lukrowania o ludziach świętych. Brat Mateo psuje Halloween – Życie włoskiego egzorcysty Mateo z Agnone, który działa zza grobu, przedstawia ks. Łukasz Piotrowski. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Kim była największa święta? Na czym polega wyjątkowość św. Teresy z Lisieux i dlaczego papież poświęcił jej adhortację? Imieniny – Jakie znaczenie nasze imiona mają i jakie historię kryją się za nimi. Więcej niż muzeum. Cmentarz Rakowicki w Krakowie, gdzie to, co pozostało po zmarłych, pomaga żyć tym, którzy dopiero umrą.