XXIX Niedziela Zwykła

Dziś rozpoczynamy Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na wsparcie ewangelizacji świata czyli Misje. Obecnie na świecie przebywa przeszło 1900 misjonarzy z Polski. Za wsparcie modlitewne i pieniężne składamy serdeczne Bóg zapłać. Przez cały tydzień pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach, by Ewangelia została głoszona na wszystkich kontynentach.

W tych ostatnich dniach października odmawiajmy codziennie różaniec w gronie rodziny i włączajmy się do tej modlitwy także tutaj, w kościele. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach przez cały rok. Od w poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 17.15 z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Dziś różaniec o godz. 17.00.

Zbliża się listopad, w którym pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach. W kancelarii, dziś pod chórem w kościele przyjmujemy na wypominki roczne czytane w każdą niedzielę przed godz. 9.30, 11.00 i 12.30, jednorazowe na 1 i 2 listopada, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad o godz. 8.00 a w niedzielę o godz. 18.00. Wypominki niech będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności naszym zmarłym rodzicom, krewnym, braciom, siostrom i kapłanom. To najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Kwiaty i znicze nic nie wniosą dla zbawienia ich, tylko nasza modlitwa i ofiarowana komunia św. w ich intencji. Porządkujmy groby naszych bliskich zmarłych, śmieci wrzucajmy tylko do kontenerów, a nie obok, czy w miejscu, gdzie stał a został zabrany do opróżnienia kontener. Puste wkłady ze zniczy wrzucajmy do specjalnych przygotowanych klatek. Nie twórzmy dzikich wysypisk, wrzucając śmieci gdzie popadnie, niszcząc pracę innych.

W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec, który poprowadzi grupa modlitewna św. O. Pio. Po różańcu spotkanie w domu parafialnym.

W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła  w Miedzeszynie.

Dziękujemy inicjatorom całonocnego czuwania przy Panu Jezusie, a także osobom adorującym za dar pięknej modlitwy.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Misje wspólna sprawa – misje to wymiana dwukierunkowa, jak to wygląda w praktyce mówi ks. bp Jerzy Mazur SVD. Ciche apostolstwo - różaniec z kolegami z korporacji? Modlitwa za osoby spotkane w pracy? Jak wygląda skuteczne  i dyskretne apostolstwo świeckich. Caritas Polska co roku wspiera ok. 800 tys. zł na cele misyjne. Jak możemy pomóc? Więcej w artykule. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: O poligamii akceptowalnej przez synod, gramatyce języka maa i prezydencie, który jest sługa Bożym mówi ks. Arkadiusz Nowak ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Mamy przepis na dom. O Domu Samotnej Matki w Łodzi prowadzonej przez Siostry Antonianki. Spirala zła – o najnowszym filmie i o tym, na ile oddaje on wydarzenia związane z działaniami SB wobec ks. biskupa Karola Wojtyły w latach 60-tych XX w. mówi Robert Gliński, reżyser „Figuranta.”