XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś odbywa się zbiórka do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli stypendia dla biednej i zdolnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka.

Dziś odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z Stara Niedziałka 1,5,6 natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od w poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 17.15 z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Dziś różaniec o godz. 17.00. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie.

Dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym nauka przedchrzcielna.

W środę święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy w duchu wdzięczności, szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach. Odnowa w Duchu św. Nazaret po wieczornej Mszy św. zaprasza na modlitwę wstawienniczą do domu parafialnego.

W czwartek Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza  na spotkanie formacyjne do domu parafialnego. Zapraszamy nowe osoby.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 20 na 21 października. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne oraz do życia małżeńskiego. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół z ul. Dąbrówki i Salezjan natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły św. Jana Pawła II.

Za tydzień rozpoczyna się Światowy Dzień Misyjny. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na misje.

W kancelarii, pod chórem w kościele przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad.

Ks. Jarosław Gawroński serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom za wsparcie na zbiórce na plany domu Ruchu Oazowego naszej diecezji w Zielonce. Udało się zebrać 6663,88 gr + 5 euro.

Ks. Karol składa serdeczne podziękowania rodzinie za ofiarę 500 zł na pomoc w organizacji kaplicy i odprawiania Mszy św. w Domu Seniora „Kaśmin” w Drożdżówce i zapewnia wszystkich ofiarodawców o modlitwie.

Bóg zapłać za ofiary 1000 zł i 500 zł złożone na dom katechetyczny.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Ważny dla świata – o dziedzictwie papieża Polaka pisze George Weigel. Przeciw kulturze śmierci tegoroczny Dzień Papieski świętujemy pod hasłem „Cywilizacja życia”. A czym jest kultura śmierci, przed którą ostrzegał św. Jan Paweł II? Jakie są jej źródła i jak jej przeciwdziałać? Kościelne porządki – czy wychodząc do kościoła, zastanawiałeś się kiedyś, kto w nim zamiata podłogę, myje okna, wymienia żarówki, dekoruje ołtarz kwiatami? W „Gościu Niedzielnym” artykuł: zadanie z młodości - Jan Paweł II – papież, który odmłodził Kościół. Czy umiemy dziś korzystać z lekcji, którą od niego otrzymaliśmy? Wysłuchaj mnie!  - O tym, jak opowiedzieć młodym o Kościele. Co znaczy „najdroższa”? – Jakiej pomocy potrzebują rodzice po stracie dziecka?