XXVII Niedziela Zwykła

Dziś przyjechał do nas ze Słowem Bożym ks. Jarosław Gawroński, który będzie zbierał przed kościołem ofiary na projekt Domu rekolekcyjnego Ruchu Oazowego naszej diecezji w Zielonce.

Dziś w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce o godz. 15.00 odbędzie się spektakl teatralny Zemsta Aleksandra Fredry. Wstęp wolny.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od w poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci o godz. 17.15 z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Dziś o godz. 17.00 różańcem procesyjnym wokół kościoła pomodlimy się o szczęśliwe wybory dla naszej ojczyzny.

Dziś odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z ul Dąbrówki i Salezjan natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły św. Jana Pawła II.

We wtorek 10 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W czwartek Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza  na spotkanie formacyjne do domu parafialnego ok. godz. 19.00.

W piątek Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na drogę krzyżową za kapłanów.

14 października w sobotę o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci utraconych i o błogosławieństwo Boże dla rodziców zamówiona przez Pana Sławomira Moch, właściciela Zakładu Pogrzebowego Exitus.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z Stara Niedziałka 1,5,6 natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W kancelarii, przyjmujemy już na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad.

Bóg zapłać za ofiary 2600 zł i 1000 zł złożone na dom katechetyczny.

Bóg zapłać za  złożone ofiary  14800 zł na dom rekolekcyjny św. Faustyny w Ostrówku prowadzony przez naszą diecezję.

Dziękujemy za ofiarowanie ok. 30  ton kamieni na budowę ogrodzenia na cmentarzu Panu Marianowi Skarżyńskiemu.

Nasza parafia otrzymała od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dofinansowanie na renowacje balkonu chóru w wysokości 150000 zł.

Biedna rodzina poszukuje w miarę dobrego łóżka. Wiadomość u ks. Proboszcza.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy”: Renesans różańca – nie tylko dla seniorów. Sięga p niego coraz więcej młodych. Rodzice drugiej kategorii? Opieka nad dziećmi po rozwodzie. Kościół żyje z Eucharystii – encyklikę św. Jana Pawła II omawia o. dr Dominik Jurczak OP. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Tylko dla mężczyzn. O wspólnotach, które przygotowują swoich członków do wzięcia odpowiedzialności za siebie i innych. Pałac intensywnej miłości. Hospicjum Fundacji Gajusz dla ciężko chorych dzieci. Chłopaki na medal. Szerokim echem odbił się gest mistrza Europy w siatkówce Łukasza Kaczmarka przekazującego swoje złoto rodzinnej parafii. Jest również do odebrania dla wszystkich vademecum wyborcze katolika ułożone przez Konferencję Episkopatu Polski.